Užijte si největší lyžařský skicirkus v Rakousku i vyhlášené wellness

Na 270 kilometrů perfektně upravených sjezdovek všech úrovní a přes 70 lanovek nadchne každého, kdo má rád zimní sporty: lyžaře, snowboardisty, běžkaře, freeridery i ty, kdo si rádi zařádí na saních. Největší lyžařský skicirkus v Rakousku Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn však nabízí především skvělou zábavu, kterou si můžete zpestřit odpočinkem ve vyhlášeném wellness centru nebo kulinářskými zážitky.

Pokud milujete sjezd, bude pro vás tou pravou výzvou příhodně nazvaný okruh The Chalenge – vůbec největší lyžařský okruh v Alpách, na kterém se můžete prohánět po 72 kilometrech sjezdovek, mezi nimiž vás přepraví celkem 32 lanovek a vleků. Zajímavostí také je, že můžete zdolat až 12 500 výškových metrů!

Ve skicirkusu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn si ovšem přijdou na své také freerideři, kteří se mohou vydat na Flying Fox XXL – jednu z nejdelších drah na světě.

Běžkaře zase nadchne Nordic Park Saalfelden Leogang, jehož krásně upravená stopa vede kolem jezera Ritzensee a je osvětlena i v noci. Kolem Leogangu pak ale najdou dalších na 360 kilometrů stop určených pro běžkaře.

A myslí tady i na osvěžení – promyšlený systém skvěle propojených lanovek vás sveze k více než 60 chatám a jiným „osvěžovnám“.

Pokud vás už prkna „svrbí“, velký Ski Opening se tady koná už o víkendu 7. až 9. prosince. A z mnoha chystaných zajímavých akcí pro veřejnost nelze nevyzdvihnout 11. ledna 2019 Mountain Attack – Tourenski Maraton v Saalbach Hinterglemmu, 18 až 20. ledna třídenní festival jazzu v Saalfelden Leogang, 2. až 3. února běžkařský Skimaraton v Saalfeldenu, 22. až 28. února už 11. ročník Freeride World Tour ve Fieberbrunnu.

V Puradies po lyžování odmění vaše tělo i duši
Na tento skvělý „lyžařský cirkus“ je díky kabinovým lanovkám Asitzbahn a Steinbergbahn perfektně napojené idylické středisko Leogang. Pokud hledáte klid a stylové útočiště ze všedních dnů, ideální základnu najdete v designovém hotelu Puradies, který stojí mezi dvěma lanovkami, které vás vyvezou do lyžařského ráje.

Zvenčí má podobu tradičního romantického horského hotelu, uvnitř však nabízí wellness na té nejvyšší úrovni: sauny mnoha teplot a různých vůní a prostorné odpočívárny, kde lze nerušeně relaxovat – a že tady rozhodně nebudete kam spěchat: všechny sauny i dvoupatrové odpočívárny jsou prosklené a mají naprosto jedinečný výhled na impozantní svět okolních zasněžených Alp.

Kromě nevšedních zážitků tady myslí samozřejmě i na lyžaře – přímo v hotelu je půjčovna lyží a o sněžná prkna hostů tady pečují hned dva servismani. Puradies je navíc partnerem lyžařské školy pro dospělé i pro děti, takže rodiče mohou lyžovat nebo odpočívat ve zdejším krásně vybaveném wellness světě, zatímco o jejich ratolesti se postarají zkušení lyžařští instruktoři.

Po lyžování si v Puradies můžete dopřát speciální masáž. Vedoucí masérské školy je zkušený fyzioterapeut, který tady se svým týmem poskytuje hostům speciální masáže po lyžování, které uleví namoženým svalům. Poskytne i populární tejpování a zájemce naučí jeho správnou techniku.

 

Hotel pro milovníky designu, gurmety i děti
Kdo od dovolené na horách očekává víc než jen perfektní lyžovačku, je právě tady na správném místě. Puradies totiž spojuje romantické alpské tradice s moderním životním stylem. Je dílem předních rakouských architektů, kteří tady použili ty nejkvalitnější přírodní materiály, zejména dřevo a kámen, aby celý hotel působil vzdušně, a díky maximálně proskleným plochám navazoval na okolní přírodu. O tom, že se jedná o vskutku výjimečné dílo, svědčí i fakt, že získal cenu v soutěži iF Design Award 2016 v kategorii Interior Space and Exhibition Design za svůj dvoupodlažní bar & lounge Freiraum, který má plochu 500 m² a byl vyfrézován z 16 000 dubových kostek!

Hotelové kuchyni pak vládne šéfkuchař André Stahl, který je jeden z dvaceti nejlepších rakouských šéfkuchařů – jeho kreace byly oceněny dvěma kuchařskými čepicemi podle Gault Millaua.

A boří tady také mnohé mýty – například ten, že designové a gastronomické hotely nejsou pro děti. Pro ty tady mají prostornou, krásně vybavenou hernu. I díky ní si tu rodiče odpočinou, ať už ve wellness světě, při romantické večeři nebo třeba v unikátní čítárně přímo nad slavným barem, která si s ním ovšem ve svém designovém pojetí nijak nezadá. Dovolená v Rakousku dnes skutečně není jen skvělá lyžovačka, ale především spousta zážitků na každém kroku. Stačí se jen vydat správným směrem.

Resort a hotel Puradies**** v rakouském Leogangu tvoří zrekonstruovaná historická budova původního hotelu, dvě nové stylové hotelové budovy a 14 luxusních chaletů. Všechny pokoje a chaty jsou v moderním alpském stylu a mají výhled na hory. Chaty mají navíc kuchyni, kachlová kamna, saunu, infračervenou kabinu a terasu. Wellness zahrnuje 4 panoramatické sauny, masážní sprchy, infračervené kabiny, nechybí nejrůznější masáže a služby beauty salonu. Pro děti je k dispozici velká herna. Více o lyžování a spoustu aktualit z regionu najdete na www.saalfelden-leogang.com

Zdroj: www.puradies.at

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *