Správná čokoláda je ta tekutá. Zahřejte se s Elixírem od Ajaly!

Z Elixíru od Ajaly může být jednoduše drink této zimy nejen ve vaší kuchyni. Horká čokoláda Ajala, která se (právem) jmenuje Elixír totiž krásně prohřeje, zvedne náladu a navíc poslouží jako povolené mlsání, když máte chuť na sladké. Ajala ji vyrábí, stejně jako své čokolády, jen z výběrových kakaových bobů a sušené třtinové šťávy, a díky tomu si uchovává mnoho předností, díky kterým jí indiáni říkali tekuté zlato.

Horká čokoláda je původem indiánský nápoj, kterému se právem přezdívalo tekuté zlato. V brněnské čokoládovně Ajala vyrábějí tekutou čokoládu stejně silnou a mocnou jako Mayové při starobylých obřadech. Používají pro ni totiž výběrové kakaové boby v bio kvalitě, šetrně vypěstované a eticky nakoupené od lokálních farmářů. Sladí pouze sušenou třtinovou šťávou, a tak vzniká Ajala Elixír, který vám pomůže přečkat zimu ve zdraví a v dobré náladě.

Šetrně zpracovaná čokoláda z výběrových kakaových bobů (a jinou v Ajale nenajdete) se díky svému ohromujícímu složení právem řadí mezi superpotraviny. Obsahuje totiž až třikrát více antioxidantů než zelený čaj, takže skvěle zlepšuje imunitu a kromě toho v těle prokazatelně zvyšuje tvorbu serotoninu, tzv. hormonu štěstí. Tyto účinky přijdou v temné zimě náramně vhod, co myslíte? A aby toho nebylo málo, kakao má vysoký obsah hořčíku, který je skvělý proti únavě a svalovým křečím. A tyhle účinky si můžete užívat jak v tabulkové Ajale, tak v čokoládě horké – v supernápoji Elixíru.

Příprava je jednoduchá. Ohřejte vodu téměř k varu a vsypejte do ní Elixír – tři polévkové lžíce na 50 ml. Míchejte na mírném ohni, dokud se prášek nespojí s vodou. Výsledný nápoj můžete podle libosti dochutit kořením, třeba chilli nebo skořicí, dosladit nebo zvolit úplně evropský postup a místo do vody vmíchat prášek do mléka. Elixír se hodí i na pečení jako náhrada strouhané čokolády a ocení ho i milovníci smoothies – stačí během přípravy nasypat pár lžiček spolu s ostatními surovinami a čokoládové superzdravé smoothie je na světě.

Ajala Elixír seženete na www.ajala.cz/e-shop/produkty/elixir, cena 290 Kč/250 g,  složení: kakaové boby, sušená třtinová šťáva, obsah kakaového podílu: 70 %

Zdroj: Ajala Chocolate

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *