Mistrovství České republiky ve šplhu na laně již tuto sobotu!

Víte, ve kterém sportu získalo Československo vůbec první zlatou medaili na Olympijských hrách? Šplh na laně je disciplína, kterou většina z nás v hodinách tělocviku asi příliš nemilovala a málo se mluví o tom, že Češi v tomto sportu vždy vynikali a stále vynikají. A to dokonce tak, že Bedřich Šupčík vybojoval na Olympiádě v Paříži v roce 1924 první československé zlato právě v této disciplíně. V současnosti jsou světovými rekordmany v této disciplíně opět Češi. Na Mistrovství České republiky ve šplhu na laně se můžete přijít podívat v sobotu 15. 12. v Galerii Harfa.

V roce 1924 v Paříži získalo Československo zásluhou Bedřicha Šupčíka a jeho šplhu na osmimetrovém laně v čase 7,2 sekundy své první olympijské zlato a tím úspěchy českých „šplhounů“ nekončí.

Harfa již posedmé hostí Mistrovství ve šplhu na laně, v sobotu 15.12. tedy zúročí nejlepší šplhouni České republiky svou celoroční přípravu. Šplhá se na rychlost, ze sedu, bez použití nohou. Muži šplhají do výše 8 metrů, ženy a dorostenci do 4,5 metrů.

Jen pro představu o kvalitě a rychlosti chystaného závodu – zmiňovaný legendární Bedřich Šupčík vyhrál olympiádu, na loňském mistrovství by byl svým zlatým časem v této disciplíně až šestnáctý! Taková je úroveň současné republikové špičky, která v sobotu na Harfu přijede.

Historické žebříčky v ženské kategorii přepsala loni na Harfě Veronika Szabóová, když 4,5 metru dlouhé lano vyšplhala za rovných 4,5 sekundy. Současný držitel titulu mistra ČR ve šplhu, Aleš Novák, zdolal 8 metrů lana za 5,3 s.

Budou letos opět padat rekordy? Pokud u toho nechcete chybět, přijďte se podívat na Česká pojišťovna Mistrovství České republiky ve šplhu na laně 2018. Začínáme v sobotu 15. 12. ve 12:00 v Galerii Harfa. Jako doprovodný program budete mít možnost zhlédnout vzdušnou akrobacii a budete si moci zasoutěžit o věcné ceny.

Zdroj: www.svetsplhu.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *