Vánoční koncerty z oblíbeného cyklu BACHA NA MOZARTA! Ryba Originally aneb Vánoce s první dámou českého klarinetu

Vánoční koncerty patří mezi tradiční, očekávané vrcholy velkého abonentního cyklu staré hudby BACHA NA MOZARTA!, který už sedmým rokem na prestižních místech v Brně a Zlínském kraji realizuje špičkový evropský soubor Czech Ensemble Baroque. Letos sváteční čas adventu ozdobí Ryba Originally aneb Vánoce s první dámou českého klarinetu18. prosince v 19:30 v Redutě v Uherském Hradišti a 19. prosince ve Valašském Meziříčí. Spolu s nejznámějším hudebním dílem našich Vánoc, Českou mší vánoční Jana Jakuba Ryby, je na programu Koncert pro klarinet a orchestr A dur KV622 W. A. Mozarta. Hvězdným hostem koncertů bude, jak už název napovídá, Ludmila Peterková, která zahraje na klasicistní klarinet. Pěveckých partů se zhostí zkušení sólisté Lenka Cafourková-Ďuricová, Martin Ptáček, Jakub Kubín a Jiří Miroslav Procházka. Czech Ensemble Baroque zahraje pod taktovkou šéfdirigenta Romana Válka.

Závěr letošního roku Czech Ensemble Baroque zpříjemní koncertem Barokní Vánoce27. prosince v 18:00 v Klášterní kapli v Napajedlech. Koncertní síň Rudolfa Firkušného rozezní výběr z českých barokních kancionálů A. V. Michny, V. K. H. Rovenského a dalších autorů.

Další skvělou příležitostí, kdy se setkat se souborem Czech Ensemble Baroque, bude 16. ledna 2019 v brněnském Besedním domě, kde proběhne premiéra koncertního provedení oratoria Georga Friedricha Händela Saul se sólistou Metropolitní opery New York Adamem Plachetkou, světovou kontratenorovou legendou Andreasem Schollem, sopranistkami Natalií Rubis, Kristýnou Vylíčilovou, polským tenoristou Krystianem Adamem a dalšími renomovanými pěvci.

Předprodej vstupenek on-line na www.smsticket.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *