Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZe života

Rozhovor se Zuzanou Havlíčkovou, která se skrývá za oblíbenou značkou Lumpka!

Zuzana Havlíčková je maminkou třech blonďatých lumpíků – Aničky (7), Kubíka (5) a Honzíka (1,5). Před 4 lety založila značku Lumpka, jejichž jméno vymyslela právě Anička. Šila i před mateřskou? Jak pracuje? Plánuje novinky? Vyzpovídala jsem jí přímo u jejího šicího stroje.

Zuzana Havlíčková

Máš fungující značku s doplňky pro děti a zároveň 3 malé děti, o které se staráš. Honzík ještě nechodí do školky. Jak to prosím tě zvládáš? Jaký je váš běžný den?
Děti nechávám spát co nejdéle a pak je to taková ta klasika, že kdybychom vstali o 10 min dříve, tak je to v daleko větší pohodě. Nicméně vypravím starší děti do školky, do školy a vrátím se s Honzíkem domů. S tím třetím nejde, abych si hned sedla k šití, ale využívám každou příležitost, kdykoliv si sám hraje a můžu u toho třeba alespoň stříhat. Pak odpoledne vyzvedávám děti a sedám si k samotnému šití až večer, když usnou. Tuhle chvilku dne mám opravdu ráda. Sednu si, dám si něco dobrého k pití, mám na to klídek a třeba do půlnoci ještě šiji. A druhý den od znova.

V nabídce máš velmi oblíbené svačinové kufříky. Přiblížíš nám prosím, jak vznikají?
Na kufřících je omyvatelná fólie. Je s tím dost práce, každý díl látky musíš vystřihnout, k tomu musíš vystřihnout fólii a musíš jí nažehlit na látku. Trvá to docela dlouho, protože na to musíš vyvíjet dostatečný tlak a držet minimálně 7 vteřin, aby to řádně drželo. Takže tady po večerech žehlím. Teprve pak lze šít samotný kufřík.

Vím o tobě, že si před mateřskou pracovala úplně v jiném oboru, v realitní kanceláři. Jaká byla tví cesta k šití?
To si pamatuji naprosto přesně. Kubíkovi byl rok a půl, Andulce tři a půl a oba měli najednou angínu, muž byl tou dobou služebně pryč, takže jsme byli sami. Měli jsme být doma zavřený ještě asi 14 dní a potřebovala jsem je nějak zabavit, abychom se nezbláznili. Měla jsem doma zbytky barevných filců, tak jsem jim ušila indiánské čelenky. Kamarádce se moc líbily a přesvědčila mě, abych to nabízela i na prodej. Zkusila jsem je tedy nabídnout na sociálních sítích a byl o to zájem. Začala jsem vytvářet další a další věci, korunky, bavlněné čelenky, nabalovalo se to a tam někde se Lumpka zrodila.  

Kde hledáš inspiraci? Jak tě třeba napadly látkové kufříčky?
Víceméně u dětí. Například kufříčky vznikly, protože s sebou moje děti mají potřebu stále všechno tahat. Do školky, na hřiště, na výlety. Je to tak, že jsem začala šít to, co zrovna potřebovaly nebo chtěly. Třeba Andulka dostala kabelku, která mi přišla úplně tragická, tak jsem se rozhodla ušít jí nějakou jinou. Ve finále ale kabelky nejvíc miloval Kubík.

Jak nakupuješ látky?
Snažím se vybírat látky, které již mají certifikaci, například beránek na deky pro miminka.  Část látek pak vybírám a nakupuji v Americe. Mně se to naštěstí tolik netýká, tím, že neprodávám hračky, ale vím, jak je obtížné a drahé získat certifikát na hračky.

Máš skvělý název. LUMPKA. Kdejaký markeťák by ti ten nápad záviděl. Jak to prosím tě vzniklo?
Když byla Andulka malá, tak měla období, že ke všemu přiřazovala protějšky. A jednou přišla a říkala: „Maminko, když je kluk lump, tak holka musí být lumpka.“ To bylo asi rok předtím, než jsem vůbec s šitím začala. Nám se to slovo v rodině zabydlelo a bylo to první, co nás napadlo, když jsem se rozhodla, že už je čas, aby moje produkty měly i nějakou jednotnou značku. Je to pro děti a vzniklo to díky nim, takže mám pocit, že to sedí.

Jaký produkt se ti prodává nejvíc? 
Je to strašně zvláštní, ale je to pokaždé různé. Na každé akci byl hitem jiný produkt. V létě jsou to hodně indiánské čelenky a korunky. Jinak frčí kabelky a svačinové kufříčky.

Chystáš nějaké novinky?
Teď nedáváno jsem přišla s novou sportovní taškou pro maminky, která se dá použít i na kočárek. Jsem na tom bídně s časem. Musím našívat a nemám pak tolik prostoru vymýšlet novinky. Proto by se mi hodily ty pomocné ruce.

Jak vlastně novinky vytváříš? Kreslíš si to?
Ani ne, skice si nedělám, mám ten nápad v hlavě. Pak si nakreslím rovnou ten střih, přeměřím si to a ušiju si několik testovacích kousku, na kterých ladím detaily. Třeba zjistím, že na tašce byla špatně našitá ucha. Ty pokusné kusy pak lifrují dětem a kamarádům na první otestování.

Kdo tě učil šít?
Máma měla starý šlapací stroj a šila a přešívala spoustu věcí. Takže jsem začínala vedle ní klasicky s oblečením na panenky. Pak jsem si v pubertě přešívala oblečení. Poté následovala dlouhá pauza a stroj jsem oprášila až s dětmi. Těší mě, že Andulka se o šití díky Lumpce taky zajímá. Dokonce již rukou ušila dárek – srdíčko pro svojí školní lásku.

Zdroj: mamarket.cz, foto: katerinacervena.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *