Eva Toulová vydává dokument CAMINO NA KOLEČKÁCH na DVD!

Celovečerní dokument CAMINO NA KOLEČKÁCH, v čele s pacientem na invalidním vozíku s roztroušenou sklerózou 640km Španělskem, se po uvedení v kinech dočkal i DVD vydání. Úspěšný snímek byl prezentován na festivalech po celém světě. Uvedený byl na výběrových festivalech např. v Mexiku, Libanonu, USA, Barceloně a z Five Continents International a Barcelona Planet film Festivalu zvítězil v kategoriích nejlepší dokumentární film.

Dokument Camino na kolečkách je unikátním projektem a též prvním českým celovečerním filmem o svatojakubské cestě. „Na vozíku život nekončí!“ – to hlásá nový dokument CAMINO NA KOLEČKÁCH, který vstoupil do kin 17. října 2017. Snímek je unikátním počinem 37letého Honzy Duška s diagnostikovanou roztroušenou sklerózou a odkázaného na invalidní vozík. Honza s doprovodným týmem absolvoval 640 km po slavné svatojakubské cestě z Logroňa do Santiaga de Compostela.

Základní osmičlenný tým celé výpravy v sestavě hlavního protagonisty Honzy Duška, jeho tehdy devítiletého syna Jendy, pečovatele Petra Slavíka, režisérky Evy Toulové, kameramana Tomáše Lénárda, řidiče a asistenta kamery Víta Kohouta, cestovatele Michala Černého vedl zkušený český poutník Petr Hirsch, který je známým především díky svému projektu „Pěšky kolem světa.“ Kromě organizátora výpravy se stal i producentem filmu.

Snímek CAMINO NA KOLEČKÁCH je pro režisérku Evu Toulovou, po hraném filmu Šťastná, druhým celovečerním počinem v kinech, nyní měl premiéru třetí – Jak se moří revizoři. Camino na kolečkách zachycuje Honzu i celý tým na přelomu května a června při měsíčním zdolávání Svatojakubské cesty nepříznivým terénem s invalidním vozíkem, a to v jakémkoli počasí, za jakýchkoli podmínek. Místy šlo doslova o kolečka! Honza se tak, podle dostupných informací, stal prvním Čechem, který na invalidním vozíku překonal na svatojakubské cestě vzdálenost přes 600 km.

O dokument projevili zájem i televizní stanice – film bude s novým rokem uvedený v České televizi, TV Noe, CS filmu a v neposlední řadě se dostal i do televizního vysílání na Slovensku. DVD lze objednat přímo na stránkách filmu www.caminonakoleckach.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *