Na Valašsku pořádají unikátní školu běžeckého lyžování

Za čtyři dny se naučíte správně běžkovat nebo si zlepšíte svou běžkařskou techniku, užijete si romantické přírody Valašska i zasloužené relaxace v podobě nejrůznějších procedur i „valašského moře“. To vše vás totiž čeká od 27. do 30. ledna 2019 ve Škole běžeckého lyžování v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

„Prožijte čtyři jedinečné dny nabité běžkováním a zdokonalováním stylu. Trénink probíhá pod dohledem zkušených instruktorů s individuálním přístupem a s videoanalýzou tréninku. Účastníci se kromě techniky také naučí, jak správně mazat běžky na klasiku i bruslení. Čtyřdenní kemp je určen každému bez rozdílu výkonnosti a zkušeností. Zúčastnit se ho mohou běžkaři začátečníci, turisté prahnoucí po zdokonalení běžeckého stylu či sportovci mající rádi pohyb na čerstvém vzduchu,“ říká Martina Žáčková, marketingová specialistka z Resortu Valachy s tím, že si užijete běžkování v top běžkařské destinaci na Moravě, která čítá přes 40 km tras s nádhernými výhledy na CHKO Beskydy.

„Velké Karlovice jsou díky bohaté síti pravidelně upravovaných tras různé náročnosti jednou z nejvyhledávanějších destinací běžkařů na Moravě. Tento sport zažívá velký boom a do naší Školy běžeckého lyžování, kterou pořádáme pravidelně už několik let, míří zájemci z celé České republiky i ze Slovenska. Aby byl jejich pobyt dokonalý, den mohou zakončit v relaxačních centrech Wellness Horal nebo L-Spa hotelu Lanterna, kde mají neomezený pobyt v termálních bazénech, saunovém světě se saunovými rituály, kardio fitness a mnohé další procedury a aktivity,” upřesňuje Martina Žáčková.

Zájemci si mohou zapůjčit špičkové modely běžek Rossignol a jako novinku zde letos pořadatelé zavedli pro účastníky Školy běžeckého lyžování 6x denně bezplatný shuttle servis mezi hotely Lanterna a Horal.

Ráj běžkařů
Oblast Velkých Karlovic, historicky známá množstvím sjezdovek a ski areálů pro lyžaře každého věku, si v posledních letech získává také pověst jednoho z nejlepších běžkařských středisek na Moravě. Přímo v obci je v zimě upravováno 40 km tras ve 12 okruzích, které se vzájemně prolínají. Na okolních hřebenech je k dispozici dalších 50 km tras s krásnými výhledy do krajiny. Kvalitní úprava stop v kombinaci s půvabnou krajinou s dřevěnými chaloupkami, možností občerstvení u stopy a relaxačním zázemím Wellness Horal a L-Spa hotelu Lanterna jsou velkým lákadlem, a to nejen pro vícedenní návštěvníky. Běžkaři z celé Moravy neváhají vyjíždět do Velkých Karlovic třeba i na jeden den „na otočku“. Velké Karlovice každý rok pořádají závod Karlovská 50, který je součástí série Ski Tour. Koná se zde také závod Noční stopa Valachy jako součást série Valachy Tour.

Zdroj: www.lanterna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.