Coca-Cola s vánočním kamionem rozdávala radost a věnovala na dobročinné účely přes 204 tisíc Kč

Coca-Cola a její vánoční kamion mají za sebou další úspěšné turné, při kterém rozvážela vánoční atmosféru téměř po dvou desítkách měst celé ČR. Legendární červený truck rozdával při akci Vánoční kamion radost nejen návštěvníkům, kteří si užili Santu Clause a jeho skřítky, ale také místním dobročinným organizacím a komunitám. Těm Coca-Cola darovala výtěžek z prodeje svých vánočních předmětů, a aby byl pozitivní dopad akce co největší, zdvojnásobila vybranou částku a věnovala tak ze svého na dobročinné účely více než 204 tisíc Kč.

Coca-Cola kamion se do center českých měst vydal v době před Vánoci již podevatenácté a znovu sklidil u malých i velkých obyvatel nadšený ohlas. Myšlenka celé akce však nezůstala jen u zábavy na malebných náměstích, ale vánoční radost rozšířila i mezi potřebné organizace, charity, denní stacionáře či zařízení pro seniory. Zisk z prodeje dárkových předmětů, jako čepice, kamiony, klouzací lopaty nebo sobí parohy totiž Coca-Cola věnovala místním dobročinným komunitám, a finanční dar navíc zdvojnásobila svým vlastním příspěvkem v celkové hodnotě 204 204 Kč.

Nejvyšší částku na dobročinné účely vynesla návštěva Coca-Cola kamionu v Holešově na Kroměřížsku a v lázeňském městě Jeseník. Díky vysokému zájmu o akci v Holešově mohla Coca-Cola kromě výdělku z prodeje věnovat dalších 18 018 Kč seniorům, a to prostřednictvím oblíbené vánoční sbírky Ježíškova vnoučata. Návštěva podhorského Jeseníku zase vynesla dar 16 338 Kč Dennímu stacionáři Šimon, který se zaměřuje na pomoc lidem s mentálním postižením a poruchou autistického spektra.

Akce se v době od 27. 11. do 14. 12. konala celkem v 18 městech, kde lidé ještě před příjezdem impozantního kamionu mohli společně secvičit Santův vánoční tanec, a poté si již užívat soutěže, vánoční koledy, čtení pohádek nebo focení se se Santou Clausem a mnoho dalších překvapení.

Zdroj: Coca-Cola

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *