Kohák a Bučková si užili na tobogánu divokou jízdu vesmírem s novou atrakcí!

Herec Jakub Kohák a modelka Eliška Bučková se společně vydali na cestu do vesmíru. Umožnila jim to unikátní novinka ze světa vodní zábavy VR SLIDE. První a jediný tobogán s virtuální realitou v Česku byla 17.1.2019  slavnostně otevřena v Aquapalace Praha v Čestlicích.

Technologická novinka pocházející ze Silicon Valley v Kalifornii spojuje dosud nepředstavitelné, zážitek z jízdy na tobogánu a virtuální realitu. Nabídku jako první atrakci otestovat, a zároveň se stát jejím kmotrem, přijal herec a bavič Jakub Kohák. „Je-li možnost vyzkoušet něco nového, navíc jako první, neváhám ani na okamžik. Tobogán s virtuální realitou je další stupeň zábavy – a té já se nevyhýbám – ba naopak! Svět okolo nás je často vážný a drsný, tak proč si na chvilku neodskočit a nezařádit si?!,“ uvedl Jakub Kohák.

Ozdobou slavnostního křtu a kmotrou tobogánu byla Eliška Bučková, která při divoké jízdě předvedla svoji postavu v plavkách. „Rozhodla jsem se vyzkoušet novinku pro děti i dospělé. Ráda bych tuto senzační zábavu dopřála dětem z rybářského tábora, který pořádám v létě. A samozřejmě si to musím sama vyzkoušet na vlastní kůži, abych je mohla navnadit a barvitě popsat svůj zážitek,“ doplnila Eliška Bučková.

„Poslední překážkou, která dosud bránila užít si virtuální realitu naplno, bylo omezení pohybu. Atrakce VR slide je první svého druhu, která toto překonává. Spatřujeme v ní začátek nové éry vodní zábavy, která bude v budoucnu raketově růst,“ uvádí Sirko Adler, zástupce dodavatele technologie distribuční společnosti Wiegand Maelzer.

Technologickou stránku zajišťují speciální vodotěsné brýle, které poskytují 360o pohled do okolního prostředí. Dokonalé synchronizace pohybu a obrazu je dosaženo díky sledovacímu systému, který byl vyvinut přímo pro tento účel a který dokáže přesně určit, kde se jedoucí právě nachází. Jedinečný prožitek podpoří také doprovodný zvuk a přímý kontakt s vodou, která během jízdy tobogánem proudí a vystřikuje.

Z vody do galaxie nebo mezi oblaka se od dnešního dne mohou vydat také všichni milovníci vodní zábavy. Atrakce patří k hlavním lákadlům jarních prázdnin. „Jsme velice rádi, že tuto výjimečnou atrakci můžeme nabídnout našim návštěvníkům jako první. Posouvat limity zábavy a udávat trendy je naším dlouhodobým cílem a naplňuje vizi být nejzábavnějším aquaparkem široko daleko,“ sdělila Vladana Horáková, generální manažerka Aquapalace Praha. Kromě speciálního tobogánu nesoucího název „Magic“ se mohou návštěvníci těšit také na nejoblíbenější akci „Vstupné pro dítě za 1 korunu“, která startuje v pátek 1. února a potrvá po celé jarní prázdniny.

Zdroj a foto: www.aquapalace.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *