Region Kitzbühlských Alp nabízí bezplatné cestování regionální dopravou a další výhody!

Čtyři turistické svazy spojily své síly a nabízejí hostům elektronické regionální karty. Hosté ušetří čas i peníze, jak tato nová služba funguje?

Jednodušeji to už snad ani nejde: na internetu si najdete a zvolíte ubytování. Uděláte si Pre-Check a už při příchodu budete mít svůj elektronický lístek v telefonu a hned můžete tento balíček výhod použít. Hosté, kteří plánují dovolenou nebo prodloužený víkend v regionu Kitzbühlských Alp, si vychutnají tuto službu, která je opravdu vzorová. Jde o tyto města v dovolenkovém regionu: Hohe Salve, Brixental, St. Johann in Tirol a Pillerseetal. Je zde na dva tisíce možností přenocování, kde na tuto zimní sezonu platí regionální karta. Od obce Wörgl až po brány Kitzbühlských Alp funguje regionální doprava, která je zdarma! To vše vám ušetří náklady už při příchodu do regionu. Ten, kdo si rezervuje lyžařský kurz, nebo má zájem o zorganizování výletu, může tak učinit už po příchodu – dostane i slevy, a to i přesto, že regiony nabízejí různé přidružené služby. Na recepci stačí váš podpis a máte připravený klíč od pokoje. www.kitzalps.com

„Snažíme se nejen o to, aby naše služby měly jiný rozměr v kvalitě pro klienta jako takové, ale zejména v oblasti udržitelného rozvoje“ říká Stefan Astner, Geschäftsführer regionu Ferienregion Hohe Salve. „V regionu Kitzbühlských Alp máme dobře vybudovanou regionální dopravu. Vlaky a rychlovlaky jezdí denně v půlhodinových intervalech a mají připojení na autobusy, což kompletně doplní nabídku. Mnoho mladých lidí i díky tomu nemusí mít řidičský průkaz, protože se pohodlně a ekologicky přepraví z místa na místo. Snažíme se upozornit v tom pozitivním slova smyslu na to, že dovolenkující mohou mít stejné pohodlí na dovolené jako doma. Nepotřebují auto na to, aby přejeli z bodu A do bodu B.“

Penziony se snídaní až po pětihvězdičkový hotel, to je momentálně 80% z aktuálních dvou tisíc ubytovacích kapacit vložených do online Pre-Check, které nabízejí tuto možnost. Hostům to ušetří vyplňování přihlašovacích lístků, elektronickou kartu – lístek mohou využít už při příjezdu na dovolenou. Díky elektronické „peněžence“ jste vždy připraveni. Kromě toho, jak nám řekl Stefan Astner, existuje i lístek výhod – sleva na regionální dopravu. Všechny prázdninové regiony mají navíc i další nabídky – „výkony“, které zahrnují 50% slevu – např. od lyžařského kurzu a zapůjčení lyží, až po halu na lezení, koupaliště, muzeum nebo slevu na ochutnávku pálenky u sedláka.

Kitzbühlské Alpy – to jsou čtyři prázdninové regiony – Ferienregionen Hohe Salve, Brixental, St. Johann in Tirol und PillerseeTal a Kitzbühel s dvaceti místy, které si po mnoho let zachovaly tyrolský šarm. Patří sem i obce Hopfgarten, Kirchberg, St. Johann in Tirol a Fieberbrunn. Nejsilnější je pestrá nabídka pro rodiny s dětmi a pro sportovní nadšence. Sportovci mají v zimě možnost prohánět se v srdci Kitzbühlských Alp na téměř tisíci kilometrech sjezdovek.

Karta hosta platí i na vlak a rychlovlak – všichni dovolenkující hosté ji mohou využít v těchto čtyřech alpských regionech. Platí ve vlacích REX a rychlovlacích – S-Bahn od města Wörgl až po Hochfilzen. Celkem je to 18 vlakových stanic na 66 kilometrů dlouhé trase přes Hopfgarten, Kirchberg, St. Johann in Tirol a Fieberbrunn. Vlaky jezdí denně v půlhodinových intervalech. S investicí udržitelnosti do budoucnosti je tento servis – služba díky společnosti Kitzbüheler Alpen Marketing GmbH a rakouským spolkovým drahám: ÖBB a Svazu dopravy Tirolska VVT. Je to vzorový projekt regionálního rozměru. „Tirol auf Schiene“.

Elektronický průvodce pro lyžaře v KITZBÜHLSKÝCH ALPÁCH!
S absolutní novinkou před novou sezónou přišli v rakouském regionu Kitzbühelských Alp. Elektronický průvodce fungující přes Google Maps vám ukáže sjezdovky podle vašich preferencí a spolehlivě vás povodí po celém regionu.

Aplikace, která je zdarma, se obsluhuje jednoduše přes váš smartphone. Jednoduše si zvolíte start a už máte v nabídce ty nejlepší tratě: pro pohodové, výborné i adrenalinové lyžaře. Můžete si zvolit například též program na půldenní lyžovačku. Stačí jeden klik a na displeji se vám zobrazí sjezdovky, jejich přibližná délka a čas, za jak dlouho by jste jí měli přejet. Dostanete všechny informace, které potřebujete a které vás dovedou do cíle. Papírové mapy nemusíte (ale, samozřejmě, můžete, jestli vám to vyhovuje lépe) vůbec vzít do ruky. Díky tomuto nástroji je oblast Kitzbühelských Alp s tisíci kilometry sjezdovek prvním regionem v Rakousku, který takovou technickou vymoženost nabízí.

„Podobná a porovnatelná aplikace ještě neexistuje. V první fázi mohou hosté používat aplikaci jako jednoduchou navigaci pro nejoptimálnější trasu, jako dobrý prostředek k orientaci v množství sjezdovek. Už doma se mohou virtuálně „naladit“ a vybrat si, kudy budou zítra lyžovat. Na přehledné 3D zimní mapě si trasu mohou zvětšit, přiblížit, získat představu. Přímo na svahu můžete zjistit, kde se nalézáte, případně si trasu spontánně přeplánovat, podle toho, zda si ještě troufáte, anebo se cítíte unaveni, případně se změnilo počasí. Je to dobrá věc“, říká Katharina Szücs, z marketingu turistické organizace Kitzbüheler Alpen. „Hlavním cílem je ulehčit hostům orientaci v regionu moderní formou.“ Více nawww.ski-safari.at, www.kitzalps.com/skisafari

Zdroj: www.kitzalps.com/autofrei, www.kitzalps.com, www.kamkam.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *