Hollandia navázala spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů ČR. Na čem si pochutnáme?

Česká mlékárna HOLLANDIA Karlovy Vary, s.r.o. zahájila spolupráci s juniorskou sekcí Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Prostřednictvím krátkých videí s originálními recepty pěti mladých českých kuchařů chtějí spotřebitelům přiblížit vaření a pečení s využitím kvalitních jogurtů.

„Každý měsíc budeme na našem webu a sociálních sítích zveřejňovat dva recepty, které si speciálně pro tuto spolupráci připravilo pět vybraných juniorských kuchařů nebo cukrářů z AKC ČR, jimž je 16-24 let. V lednu začínáme teasingem na Instagramu, kde budou využity fotky a videa z natáčení,“ vysvětluje Jan Škoda, Corporate PR & Marketing Manager. „Naše videorecepty budou mít speciální posilu – kelímek jogurtu Hollandia coby chatbota. Ten bude vystupovat jako „jogurt-komentátor“, z něhož se zrovna bude vařit. Bude komentovat přípravu jednotlivých receptů.“

Spolupráce Hollandie s juniorským národním týmem Asociace kuchařů a cukrářů bude probíhat po celý rok. Celkem bude natočeno 24 videí s recepty na slaná i sladká jídla.

Salát s krupkami vařenými v tomatové omáčce s jogurtovo-koriandrovou zálivkou od Josefa Stružíka
Suroviny:
150 g krupky lámanka
1 l zeleninového vývaru
200 g drcených rajčat
300 g mixu salátů
600 g lososa (filet s kůží)
200 g bílého Selského jogurtu Hollandia
1 svazek koriandru (čerstvý)
12 ks cherry rajčátek
tymián (čerstvý)
1 žlutá paprika
olivový olej
sůl
pepř

Postup:
Drcená rajčata rozmixujeme ve vývaru, v něm uvaříme krupky s tymiánem. Nakrájíme žlutou papriku na proužky, rajčátka na čtvrtky a salát omyjeme. Hotové krupky necháme vychladnout. Filet z lososa nakrájíme na jednotlivé porce a lehce osolíme. Nařízneme kůži a rybu opečeme. Mix salátů naskládáme kolem talíře. Do středu dáme krupky a na ně položíme opečený filet z lososa. Z jogurtu si vytvoříme dresing. Rozmixujeme jej s nasekaným koriandrem a olivovým olejem. Dochutíme solí a pepřem a přidáme do salátu.

Více informací včetně videa s receptem najdete na www.hollandia.cz nebo na facebookovém profilu @HollandiaCZ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *