Česká jednička MMA Jiří „Denisa“ Procházka se utká o titulový pás japonského RIZINU

Fanouškům MMA se splní sen, Jiří „Denisa“ Procházka nastoupí 21. dubna v japonské Jokohamě k odvetě proti zápasníkovi Muhammedu ‘King Mo’ Lawalovi. A co je nejdůležitější, bude se bojovat o titulový pás v druhé nejsledovanější soutěži světa ve váze do 93 kg.

Japonská organizace RIZIN FF vyslyšela Jirkovo přání, které už více než půl roku sděluje do médií, utkat se o titulový pás této organizace. Ten zatím organizace RIZIN FF ve váze 93 kilogramů nikdy nevydala. Chystaný zápas je proto obrovskou událostí nejen pro Českou republiku a USA, ale hlavně pro samotné Japonsko.

Pro „Denisu“ to bude odveta
Procházka před třemi lety, v novoroční pyramidě organizace RIZIN FF, podlehl po nádherném výkonu ve finále pyramidy právě Lawalovi, kde nastupoval do svého třetího zápasu večera již značně vyčerpaný. Nyní bude do ringu vstupovat svěží a připravený jako nikdy předtím.

„Vítězství pásu v RIZINU, ve váze, kterou bojuji, je pro mě dlouhodobým snem, kvůli kterému se stále držím v Japonsku. Udělám pro to vše a věřím, že předvedu nejlepší výkon a vybojuji pás. Děkuji, že jdete se mnou a sledujte mou cestu,“ vzkazuje Jiří „Denisa“ Procházka.

Jiří si od Lawalovy porážky připsal v RIZINU už sedm výher. Zápasy českého bojovníka s přezdívkou Denisa se staly podle statistik sledovanosti jedny z nejoblíbenějších v japonské organizaci a televizi. Podle světových statistik patří Jiří mezi 30 nejlepších zápasníků světa ve váze light-heavyweight.

V Japonsku je bojové umění velice respektováno. Je chápáno jako cesta lidského těla, ducha a mysli, která když se spojí, je neporazitelná. Fanoušci mohou Jirkovu cestu a přípravu sledovat na jeho sociálních sítích. „Čeští diváci a milovníci MMA se mají opravdu na co těšit,“ vzkazuje tým Jirky Procházky.

Jiří „Denisa“ Procházka
Šestadvacetiletý Jiří „Denisa“ Procházka, přezdívaný český samuraj, původně začínal s thajským boxem, pochází z Brna. Nyní je zápasníkem MMA, neboli smíšených bojových umění, a je v tomto sportu největší českou nadějí a v současnosti nejlepší český zápasník polotěžké váhy. Mezi jeho výrazné úspěchy, a vůbec největší úspěch v historii českého MMA, patří obsazení druhé příčky na turnaji RIZIN FIGHTING WORLD GRAND PRIX v Japonsku koncem roku 2015, za kterým stojí lidé ze slavné japonské PRIDE FC. Má zástupy fanoušků nejen v Česku, ale i po celém světě. Trénuje na domácí půdě v JETSAAM GYMU BRNO, pod vedením trenérů Martina Karaivanova a Jaroslava Hovězáka. Příprava bude probíhat také ve švédském All Stars Gym Stockholm, kde trénuje jako hlavní sparing partner známého zápasníka UFC Alexandera Gustafssona. Procházka je držitelem titulového pásu do váhy 93 kg v České organizaci GCF, který získal před šesti lety. Procházka nebyl na české půdě poražen. Jeho bilance v MMA je 23 výher, 3 prohry, 1 remíza.

Muhammed ‘King Mo’ Lawal
Americkému zápasníkovi smíšených bojových umění, známému taky jako „King Mo,“ je 38 let. Je to bývalý šampion Strikeforce light heavy weight a Rizin Heavyweight Grand Prix, má tedy za sebou dvě světová vítězství a bude kvalitním soupeřem pro Jiřího. Jeho bilance v MMA je 21 výher, 8 proher, 0 remíz.

Zdroj:Facebook ( https://www.facebook.com/prochazkaBJP/) a Instagram (https://www.instagram.com/jirkaprochazka/)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *