Téměř každá pátá žena si na Valentýna kupuje květinu sama!

Podle zahraničních průzkumů si až 18 % žen kupuje valentýnský dárek sama sobě. Důvody k tomu jsou však banální. Muži na nákup kytice nemají čas nebo zkrátka neví, jaká květina je pro danou příležitost nejvhodnější. Oba tyto problémy vyřeší květinová doručovací služba Fleurop, která umožňuje pohodlné objednání online.

„Nejoblíbenější valentýnskou květinou je bez debat červená růže, o kterou má zájem drtivá většina našich zákazníků. V poslední letech stoupá také poptávka po tulipánech,“ komentuje Jitka Mandysová ze společnosti Fleurop a doplňuje: „Kromě těchto květin se na Valentýna objednávají různé směsové kytice. Ty jsou nejčastěji tvořeny červenými a růžovými květy a doplněny o srdíčka z drátku nebo filcu.“

O velké oblibě těchto květin mluví i statistiky z květinové burzy v Holandsku. V období Valentýna se každoročně prodá během jednoho dne milion růží a další milion tulipánů.1 Kromě květin patří mezi oblíbené valentýnské dárky různé cukrovinky, šperky nebo přáníčka. „Naši zákazníci si oblíbili dárkové sady, které kromě květin obsahují ještě nějaké menší dárek. V nabídce máme kvalitní víno nebo bonboniéru,“ uvádí Jitka Mandysová.

V dnešní době, kdy technika boří hranice, není problém nechat zaslat květinu na druhý konec republiky, kamkoliv do Evropy i do zbytku světa. „Od objednání kytice po její doručení uplyne jen pár hodin. Naši florističtí partneři se nachází nejen v České republice, ale také v dalších 150 zemích po celém světě. Díky výběru té nejvhodnější partnerské prodejny, tedy té, která je příjemci nejblíž, jsme schopni zaručit čerstvost a top kvalitu doručených kytic,“ doplňuje Jitka Mandysová. Na webových stránkách společnosti si navíc můžete zvolit přímo příležitost, ke které máte kytici v plánu darovat. Tím pádem se pak nemůžete při výběru splést!

Zdroj: https://www.ibtimes.co.uk/valentines-day-2015-worlds-biggest-flower-market-shifts-millions-1487526

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *