Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Marta Kubišová chystá jediný koncert v Lucerně k výročí Sametové revoluce!

Třicet let! Tolik let letos v listopadu uplyne od Sametové revoluce. A právě toto významné jubileum nenechává chladnou ani zpěvačku Martu Kubišovou, jejíž píseň Modlitba pro Martu se stala symbolem revoluce. Ačkoliv před časem ukončila svou pěveckou kariéru, rozhodla se pro své fanoušky uspořádat jeden jediný koncert.

Psal se rok 1968, když Marta Kubišová na pražské Petince ve studiu, odkud se vysílalo, než je Rusové zaměřili, nahrála Modlitbu pro Martu. Ačkoliv šlo o improvizované studio, vznikl hit, který se stal pro zpěvačku osudovou písní.

“Pamatuji si, že když Jindra Brabec přivezl tu písničku, protože já jsem předtím odmítla dál zívat píseň Cesta, se kterou jsem vyhrála Bratislavskou lyru a to protože text patřil rudoarmějcům, co osvobodili naši zemi. Tak jsem tehdy řekla, že bych chtěla novou skladbu a on přinesl modlitbu. Pamatuji si, že na piano hrál Angelo Michajlov a Karel Černoch bubnoval, dále už si nepamatuji. Absolutně mi nepřišlo že to bude hit. Jen jsem věděla, že bude do seriálu pro Rudolfa III,” prozradila zpěvačka, které hned následující rok zakázali, aby “Modlitbu” zpívala.

“V dubnu 69 ji hned zakázali, v červnu mi poprvé v Bratislavě kvůli ní udělali scénu, že mě nebudou zabírat kamery při vystoupení, tak jsem řekla, ať si dělají, co chtějí, že ji zpívat budu a oni se nějak z ničeho nic ztratili noty. Zpívala jsem ji veřejně a od června 69 jsme ještě nějaké koncerty udělali. Mě zakázali až v lednu 1970. Vzpomínám si, že jsem ji pak tajně zpívala u Havlů na Hrádečku,” popsala vyostřenou situaci Kubišová.

Ačkoliv byl důvod, podle svých slov se nebála. “Co by mi mohli udělat. Byla jsem interpretka písně a nic nebylo dáno písemně,” vysvětluje Marta, která se nyní vrátila společně s Petrem Maláskem a dalšími hudebníky do studia, kde “Modlitbu” natočila znovu. A má pro to pádný důvod. Po letech se totiž rozhodla pro svůj největší hit natočit videoklip.

“S tím nápadem přišel pan Větrovský. Tak se dohodl s panem Maláskem, že se i aktuálně znovu nahraje a to v jiném aranžmá se smyčcemi. Skladba se stala symbolem a klip na toto téma ji skutečně chybí. Byl to dobrý nápad, tak jsem i vzhledem k 30. Výročí od Sametové revoluce souhlasila,” vysvětluje zpěvačka, která snad nikdy nevystoupila, aniž by Modlitbu pro Martu nezazpívala. Přesto ji nikdy nezačala lézt krkem.

“Já o ní říkám, že to je takový batůžek, který mi přirostl k tělu, protože opravdu musí znít všude. Skladbu mám jinak samozřejmě moc ráda,” prozradila Kubišová.

Ta nyní veškerou svou energii směřuje k 16. listopadu, kdy se v pražské Lucerně uskuteční již zmíněný koncert. Proč se ale rozhodla pro jeden koncert? “Jelikož mi chodí strašně moc nabídek na vystoupení k tomuto krásnému výročí, rozhodla jsem se, že vystoupím k tomuto výročí v Lucerně, abych své fanoušky uspokojila a nemusel vystupovat tu a tam. Kdo mě chce vidět a slyšet, ať dorazí do Lucerny,” vzkazuje všem svým fanouškům Kubišová s tím, že další vystoupení nebudou. A rozhodně nechce nic nechat na náhodě.

“Už teď budu muset trochu potrénovat, protože pravidelně nezpívám a v Lucerně budu muset dát více písniček, tak musím zabrat, aby to mělo z mé strany patřičnou úroveň. Bude to skutečně jen jediná a z mé strany výjimečná událost,” uzavřela zpěvačka, která je v posledních letech pod křídly agentury VDN Promo Petra Větrovského, který stojí za nápadem natočit videoklip k Modlitbě pro Martu. A jak nápad vůbec vznikl?

“Když jsem si jednou v autě pouštěl CD Marty došlo mi, že její nejslavnější písnička, vlastně nemá pořádný videoklip. Byl jsem zrovna na cestě k Martě domů, kde jsme spolu měli pracovní schůzku. Nabídl jsem jí možnost natočit videoklip a nastínil první představu scénáře. Marta byla nadšená a dokonce navrhla, že píseň znovu nazpívá. Pak už to šlo ráz na ráz,” říká mladý promotér s tím, že právě o tuto písničku je ze stran pořadatelů akcí enormní zájem.

“Jakékoliv vystoupení Marty Kubišové by pro její příznivce nebylo úplné, kdyby nezazněla tato skladba. Lidé ji milují a většinou při ní celé publikum stojí jako při státní hymně,” vysvětlil Větrovský a dodal, že po pracovní stránce spolupráci se zpěvačkou bere jako obrovskou zodpovědnost.

“Marta je národní symbol a je potřeba velmi důkladně zvažovat, s čím se spojovat. Po lidské stránce je Marta Kubišová jeden z nejhodnějších lidí, jaké jsem za svůj život potkal. Je to strašně srdečný člověk, na dnešní dobu až moc,” dodal Větrovský s tím, že ačkoliv je o její koncerty opravdu velký zájem, bude jenom jeden.

“Každý týden se jedná o desítek nabídek a to i s ohledem na 30. Výročí od Sametové revoluce. Téměř vše však s díky a pokorou odmítáme, protože Marta si chce také odpočinout a k Sametové revoluci vystoupí skutečně výjimečně opravdu jen 16.11. 2019 v Lucerně v rámci koncertu Sametová 30tka,” uzavřel Větrovský.

Foto: VDN Promo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *