Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Livigno opět poráží velká lyžařská střediska! Co má lepšího?

Livigno podruhé v řadě nenašlo mezi zimními resorty z Itálie, Rakouska, Švýcarska a Německa konkurenci a stalo se nejlepším lyžařským střediskem pro rok 2019. Pomohly k tomu i novinky jako skibus zdarma, lekce biatlonu či 3D mapa s panoramatickou webkamerou. A to není všechno. Přesvědčte se, proč Livignu nelze odolat a proč by mu slušely olympijské kruhy.

Po loňském vítězství i letos Livigno v on-line soutěži Go4ski.com potvrdilo svou pozici mezi top evropskými lyžařskými destinacemi. Oblast malého Tibetu je totiž doslova lyžařským rájem, který myslí jak na milovníky rychlých svahů, freestylu či běžeckého lyžování, tak i na rodiny s dětmi. Skiareály Mottolino a Carrosello 3000 dohromady disponují 115 kilometry sjezdovek všech úrovní. V obou resortech nechybí Snowparky s překážkami a skoky, lyžařské školy a program pro nejmenší, kteří se se sněhem teprve seznamují.

Více zábavy s úsporou času
Díky některým novinkám, které v Livignu přichystali na rok 2019, si pobyt užijete ještě mnohem více. S novým rokem se spustily dvě nové lanovky Yepi a mezi areály Mottolino a Carrosello 3000 jezdí skibus zdarma Easy Link, který vás na druhou stranu údolí převeze za 10 minut. Nadšenci do biatlonu si jistě nenechají ujít příležitost absolvovat lekce se zkušenými instruktory v biatlonové aréně, která doposud byla veřejnosti uzavřena. Jedinečná možnost, jak zažít na trati to, co třeba Markéta Davidová nebo Dorothea Wiererová.

Informace na jedno kliknutí
Orientovat se v nabídce skiareálů nebylo nikdy snazší. Na vylepšené webové stránce livigno.eu najdete nově 360° panoramatickou webkameru, která vám zprostředkuje reálný obrázek počasí a sněhových podmínek. Užitečnou novinkou je 3D mapa, díky jejíž grafice si budete připadat, že se nacházíte přímo na sjezdovce. Mapa je skvělým pomocníkem nejen při plánování lyžařského zážitku, ale poskytuje informace pro horolezce a o trasách pro běžecké lyžování či sněžnice a zajímavých místech, která by byla škoda minout.

Akce plné slev
Pokud si chcete užít zimní dovolenou bez stresu ze stavu vaší peněženky, sledujte tradiční akce. Jednou z nich je rodinami oblíbený Family week, který do konce sezóny proběhne od 23. do 30. 3. 2019 se skipassem a ubytováním v hotelu (15% sleva v apartmánu) pro jedno dítě do 12 let zdarma a dalšími výraznými slevami. Druhou je pak možnost získat skipass zdarma v období od 6. do 28. 4. při ubytování na 4 noci v hotelu nebo 7 nocí v apartmánu. A teď už vám nic nebrání v tom, abyste podlehli vyhlášené gastronomii, poznali okolí na fatbiku či sněžném skútru nebo se zrelaxovali ve wellnes centru Aquagranda Active You, kde otevřeli nové muzeum historie lyží s více než 150 exponáty.

Livigno pod olympijskými kruhy
Itálie se uchází o pořadatelství zimních olympijských her v roce 2026 a Livigno je střediskem, kde by se mohly konat závody ve freestylu a na snowboardu. Do karet mu hrají ideální a stabilní sněhové podmínky, slunečné počasí a prvotřídní sjezdovky. Už teď v něm dýchá předolympijská atmosféra.

Zdroj a foto: Livigno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *