Zažijte s dětmi příběh pralesa, kterým vás provede Veronika Čermák Macková!

Má vaše dítko rádo příběhy? Zaujme ho luštící hra? Sní o návštěvě pralesa? Pokud je kladná odpověď alespoň na jednu z otázek, pak neváhejte a přijďte i s celou rodinou v sobotu 23.2.2019 ve 14:00 na netradičně zábavné a zároveň vzdělávací odpoledne do prostor skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě hlavního města Prahy.

A na co všechno se během dvou hodin trvajícího programu můžete těšit? Nejprve herečka Veronika Čermák Macková přečte z knihy Příhody matky Přírody příběh Proč matka Příroda neměla zaspat. O pralese, co je pro něj typické, jaké jsou jeho nezbytné přínosy pro náš život i jakým čelí aktuálním problémům díky fenoménu jménem palmový olej, povypráví poutavou formou Tomáš Ouhel, koordinátor indonéských projektů.

Dále si děti zkusí vystopovat orangutana a bioložka ze ZOO Hodonín Iva Uhrová jim současně přiblíží život těchto krásných tvorů. Co všechno společně s místní průvodkyní Soňou Kajzrovou do hry ukryla zjistíte jen, pokud dorazíte. Na celý tento program volně naváže komentovaná prohlídka skleníku To nejlepší z Fata Morgany.

Navíc celým odpolednem děti provede jednoduchá hra, ve které je pro vítěze ve spolupráci s nakladatelstvím Meander připravena kniha Příhody matky Přírody.

Tato akce je vhodná pro děti od 6 do 10 let, vstupné je 75 Kč a jelikož je kapacita omezená, je NUTNÁ REZERVACE na facebookovském Messengeru CCBC.

Cílem této akce je představení projektu LESTARI, který se věnuje problematice palmového oleje. Výtěžek z akce bude věnován projektu Save Balikpapan Bay -> Zátoka nosatých opic, jenž se soustředí na záchranu Balikpapanského zálivu. Akci organizuje nezisková organizace podporující ochranu světové biodiverzity CCBC.

Více informací na webových stránkách:
www.lestari.cz, o problematice palmového oleje
www.ccbc.cz, o aktivitách CCBC

Zdroj: https://www.facebook.com/events/2254047264862485/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *