Bilance big bandu Original Vintage Orchestra: 2 roky, 100 koncertů a 1 deska!

Dva roky společného fungování letos big band Original Vintage Orchestra zpečetí vydáním prvního alba s názvem We Are The Swing Champions. V pondělí 7. ledna začali hudebníci nahrávat ve studiu Svárov a skončili až 18. ledna. Svou píseň si na desku big bandu přišel nahrát i frontman skupiny Chinaski, Michal Malátný. Ten si od Petra Kroutila nechal swingově upravit píseň „Každý ráno“. Fanoušci mohou spolu s kapelou oslavit křest desky, který proběhne v rámci koncertu v Lucerně 7. dubna.

Část big bandu při nahrávání desky

Big band Original Vintage Orchestra existuje teprve dva roky, ale má za sebou nespočet vyprodaných koncertů, včetně dvou v pražské Lucerně. Nyní vydává své první vysněné album. „Album je dokončené a čeká nás už jen míchání a kompletace. Byla to skvělá práce. Hodně jsme se nadřeli, ale myslím, že to bude stát za to. Byla to každodenní skvělá a zodpovědná práce muzikantů. A jsem na ně za to opravdu pyšný,“ popisuje práci na CD zakladatel Petr Kroutil. Ten působil několik let v Melody Makers Ondřeje Havelky a proslavil se rolí Danyho Smiřického v seriálu „Prima sezóna“ od Josefa Škvoreckého.

Během zrodu prvního CD big bandu bylo hodně veselo.

Pak už se jeho dráha ubírala pouze hudebním směrem. K založení big bandu ho vedla touha vytvořit něco, co v Čechách ještě není, něco speciálního, co lidi ohromí. Dopomohla mu k tomu osmnáctka skvělých hudebníků a režisér Jiří Vejdělek, který celé představení režíruje a často také moderuje.

Michal Malátný a Petr Kroutil při natáčení desky s názvem We Are The Swing Champions

Original Vintage Orchestra s hostujícím pěveckým triem Hot Sisters dostanou do varu hudební nadšence všech věkových kategorií. Big band, který v Česku patří mezi swingovou špičku nadchne nejen milovníky swingové muziky. Každé vystoupení bandu je jedna velká show, která diváka naplní úžasnou energií. Big band hraje převážně swingové covery písní od světových hvězd jako je Amy Winehouse, Michael Jackson, Justin Timberlake, Bruno Mars nebo Christina Aquilera. Nově do svého repertoáru kapela zařadila píseň „Mexiko“ od Tří sester, nechybí ani „Známka punku“ od kapely Visací zámek, či autorská píseň kapelníka Petra Kroutila, kterou pojmenoval Swing punková hymna. Zlatým hřebem vystoupení je duet, jenž nazpíval s Petrem Kroutilem Chuck Wansley z Los Angeles.

Original Vintage Orchestra v akci. Zdroj_Martin Masáček

Zdroj: Original Vintage Orchestr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *