L’Oréal opět získala ocenění světový lídr v oblasti udržitelnosti

Během slavnostního předávání cen neziskové organizace CDP, jehož se v Bruselu účastnili hlavní aktéři odpovědní za rozhodnutí týkající se boje proti změnám klimatu a ekonomického rozvoje, se společnost L’Oréal již třetí rok po sobě stala celosvětovým lídrem. Zasloužila si to především díky svým opatřením, která v rámci dodavatelského řetězce přijímá s cílem snížit emise uhlíku a bojovat proti odlesňování.

Skóre AAA, které společnost L’Oréal získala, je důkazem odhodlání celé skupiny L’Oréal přispívat k udržitelnému rozvoji, a potvrzuje pokrok, jehož skupina dosáhla od zahájení svého programu Sharing Beauty With All v roce 2013. Tento program je součástí hodnotového řetězce L’Oréal a vytyčuje závazky Skupiny týkající se udržitelného rozvoje až do roku 2020. Zaměřuje se komplexně na dopady všech činností počínaje vývojem produktů až po jejich distribuci včetně procesu výroby a získávání surovin. V roce 2018 dosáhl program Sharing Beauty With All výjimečných výsledků:

  • Oproti roku 2005 poklesly emise plynů z našich výrobních závodů a distribučních center v absolutních hodnotách o 77 procent, přičemž 31 průmyslových areálů dosáhlo uhlíkové neutrality.
  • Množství vody spotřebovávané našimi výrobními závody pokleslo od roku 2005 o 48 procent. Skupina L’Oréal provozovala ke konci roku 2018 tři tzv. „suché“ výrobní závody.

U příležitosti převzetí ceny CDP v Bruselu Barbara Lavernos, provozní a technická ředitelka společnosti L’Oréal a členka představenstva, řekla: „Jsme ve společnosti L’Oréal nesmírně hrdí, že jsme od CDP již třetí rok za sebou získali hodnocení AAA. Je to výsledkem naší 25 let trvající snahy být předvojem v prosazování progresivní politiky udržitelnosti. Svým vysoce přesným a fundovaným hodnocením nám organizace jako je CDP pomáhají překonávat sama sebe a dále rozvíjet naše dlouhodobé závazky týkající se snižování emisí plynů, spotřeby vody a tvorby odpadu.“

Program Sharing Beauty With All staví na čtyřech hlavních pilířích:

  • Inovovat udržitelně a zlepšovat environmentální profil našich výrobků.
  • Vyrábět udržitelně a snižovat ekologickou stopu našich výrobních závodů a distribučních center.
  • Žít udržitelným způsobem a dávat spotřebitelům možnost rozhodnout se pro udržitelnou spotřebu.
  • Rozvíjet se udržitelně a sdílet výsledky růstu se všemi zainteresovanými stranami skupiny L’Oréal včetně komunit, dodavatelů a zaměstnanců.
  • Kompletní program je k dispozici zde https://www.loreal.fr/sharingbeautywithall

Zdroj: www.loreal.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.