Nová pražská multioborová klinika nabízí vysokou odbornost a komfort pro pacienty!

Úzká specializace charakteristická pro dnešní medicínu si zároveň žádá perfektní mezioborovou spolupráci lékařů. Otevření nové multioborové kliniky v Praze na Budějovické představuje významný krok tímto směrem, pomůže zkvalitnit léčebnou péči a pacientům přinese zvýšení komfortu. Na jednom místě najdete oční kliniku, diabetologické centrum i urologickou kliniku. Celková hodnota investice do přestavby tohoto zdravotnického zařízení, do technologií a dalšího vybavení dosáhla téměř 40 milionů korun.

Snažíme se dělat i obyčejné věci neobyčejně dobře,” prozrazuje filozofii kliniky Petr Kocian, majitel a generální ředitel sítě Neovize Group, která kliniky otevírá a dodává: “Důležitá je spolupráce mezi pracovišti a návaznost péče. Základní spektrum péče je hrazeno pojišťovnami. Všechna naše pracoviště mají smlouvu se zdravotními pojišťovnami a pacienti si tak platí jen tu část, která z veřejného zdravotního pojištění hrazena není.”

DiaVize – komplexní léčba v součinnosti s pacienty
Typickým příkladem choroby vyžadující interdisciplinární přístup je cukrovka. Nemoc, která nebolí, ale zato ohrožuje řadu orgánů. Přítomnost diabetu znamená zvýšené riziko problémů souvisejících se srdcem a cévami, jako je infarkt myokardu, mozková příhoda (mrtvice), ateroskleróza, zvýšený cholesterol a hypertenze. Velmi často se také objevuje postižení nohou, tzv. diabetická noha a cukrovka může vést i k očním komplikacím: retinopatii, glaukomu (zelený zákal) a kataraktě (šedý zákal). Velice důležitá je proto pravidelná kontrola očí specialistou, obzvláště v případě retinopatie, jejíž počáteční stádia neprovázejí takřka žádné příznaky. „V DiaVizi se zaměřujeme hlavně na to, aby pacient pochopil podstatu svého onemocnění,“ vysvětluje Petr Kocian s tím, že v nejnovější z jeho klinik najdou klienti maximální komfort, neboť disponuje krásnými, novými a velkými prostorami: „DiaVize poskytuje svou péči jak diabetikům, tak i pacientům s endokrinologickými onemocněními a úzce spolupracuje s naším očním i urologickým pracovištěm.“ Právě diabetici totiž častěji než zdravá populace trpí urologickými obtížemi a také sexuálními problémy, jako je například porucha erekce. „Podporujeme diabetiky v jejich zápase s nemocí zajištěním nejmodernějších medicínských postupů a metod, provázanou organizací služeb s cílem co největšího pohodlí pro pacienta a s důrazem na aktivním zapojení diabetiků do péče o sebe sama cestou porozumění jejich nemoci,“ říká MUDr. Marta Klementová, vedoucí lékařka diabetologického centra DiaVize.

DuoVize – to nejlepší pro oči
Katarakta netrápí jen diabetiky. Je jednou z nejčastějších očních diagnóz zvláště u lidí po šedesátce. „Na klinice disponujeme nitroočními čočkami pro prakticky všechny pacienty s kataraktou, byť některé čočky se musejí speciálně objednávat nebo dokonce vyrábět na míru,“ říká Lucie Valešová, primářka oční kliniky.  Vedle šedého zákalu se na oční klinice DuoVize zaměřují i na laserové operace dioptrických vad, operace sítnice, keratokonu nebo dokonce i operace očních víček. Do nových prostor byly pořízeny nejmodernější verze femtosekundového laseru VisuMax 500 a nového fakoemulzifikačního přístroje Centurion. Oba přístroje posouvají přesnost a šetrnost oční chirurgie na ještě vyšší úroveň. Všechno přístrojové vybavení je zcela srovnatelné s obdobnými předními pracovišti ve světě. Kromě operačních přístrojů zde najdete i nové diagnostické vybavení. Například nejmodernější OCT Zeiss, ale i novou kameru pro zobrazování sítnice.

S nejnovějšími technologiemi a nejmodernějšími metodami tyto zákroky provádí tým špičkových odborníků. Každému pacientovi lékaři individuálně doporučí to nejlepší řešení pro jeho oči. Výhodou odborných pracovníků DuoVize je fakt, že mnoho zákroků znají z vlastní zkušenosti. Operaci očí tu podstoupilo 36 lékařů, sester a koordinátorek zdravotní péče. Sami tedy dobře vědí, co prožívá člověk „na druhé straně“, dovedou se ztotožnit s jeho pocity a rozumí jeho obavám.

Právě pro tento lidský přístup a schopnost komunikace doporučují téměř všichni operovaní pacienti kliniku své rodině a přátelům. „V práci je pro mne přínosné znát podstatu zákroku naživo. Ze strany pacienta laserovou operaci vnímám jako něco zajímavého a nového. Sama jsem měla jisté obavy ,ale určitě mi to pomohlo k tomu, abych mohla na základě svých zkušeností zbavit strachu své pacienty. Laserová operace mi změnila hodně život a už jsem úplně zapomněla na to, že jsem potřebovala brýle,“ říká MUDr. Eva Jerhotová, lékařka Oční kliniky DuoVize a Lucie Valešová dodává, že její tým lékařů má za sebou opravdu dlouholeté zkušenosti: “Od roku 2009 jsme ošetřili přes 90 tisíc pacientů a provedli téměř 20 tisíc operací.”

UrokliniKum – odborně a diskrétně
Také další pracoviště Neovize Group, UroKlinikum, se může chlubit spokojenými pacienty. „UroKlinikum jsme začali rozvíjet v roce 2010,“ poodhaluje historii vítěze soutěže Ordinace roku 2017 v kategorii urologická ordinace Petr Kocian: „Za dobu existence jsme ošetřili 22 tisíc pacientů. Kromě urologických vyšetření provádíme i menší operační zákroky včetně vasektomie, která se stává stále populárnější metodou antikoncepce.“ UroKlinikum se zabývá komplexní péčí o urologické zdraví mužů i žen. V případě slabšího pohlaví se často jedná o řešení infekce močových cest a zánětů močového měchýře, které se objevují opakovaně a výrazně tak komplikují život. „Snažíme se, aby pacienti nepociťovali při vyšetření a zákrocích žádné nepříjemné pocity,“ uvědomuje si choulostivost urologických procedur Petr Kocian. Proto klinika využívá speciální inhalační anestezii, která tlumí nepříjemné pocity i bolest a přitom pacient může hned po zákroku odejít bez následků domů. Ostych, obavy, někdy i strach brání ve včasném řešení urologických problémů také mužům. „V rozvinutých zemích je pravidlem, že muži po padesátce mají svého urologa, kterého pravidelně navštěvují. Urolog provede vyšetření a odebere pacientovi krev na zjištění hladiny prostatického specifického antigenu,” vysvětluje MUDr. Josef Stolz, primář UroKlinikum a na závěr dodává: „Na základě nálezů je možno stanovit riziko přítomnosti rakoviny prostaty i jejího vzniku v budoucnu. V případě urologických obtíží je třeba je nepodceňovat a včas vyhledat specializované urologické vyšetření. Urologické vyšetření doporučujeme všem mužům starším padesáti let, kteří mají zájem o svůj zdravotní stav.“ V ambulanci kliniky pracují špičkoví specialisté v oblasti diagnostiky i léčby urologických nádorů, ale i nenádorových urologických onemocnění, problémů týkajících se sexuálního zdraví nebo andropauzy, kteří mužům diskrétně a fundovaně poradí.

Zdroj: www.diavize.cz; www.duovize.cz; www.uroklinikum.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.