České hračky bojovaly o přízeň zákazníků na mezinárodním veletrhu v Norimberku

Jednou z největších událostí hračkářského odvětví je bezesporu světový veletrh hraček v německém Norimberku konaný počátkem roku. Český výrobce her a hraček, firma EFKO-karton s.r.o., výrobce IGRÁČKA, na této půdě bojoval o přízeň domácích i zahraničních zákazníků. Prezentoval zde novou kolekci hraček a her věnované starším dětem, rodinám nebo pro pobavení přátel. Portfolio deskových her tak významně obohatil o nové hry Picasso, Drzé opice a Fast Food od úspěšného autora společenských her, Dána Martina N. Andersena, se kterým EFKO dlouhodobě spolupracuje. Nosným produktem společnosti EFKO, ale zůstává revoluční systém aut MultiGo široce doplňující svět postavičky IGRÁČEK. Příznivci produktů MultiGo se tento rok mohou těšit na nové typy u dětí oblíbených nákladních aut, jako bagr, jeřáb, žebřík, plošina, domíchávač nebo čelní nakladač. Všechny jsou pochopitelně vzájemně snadno vyměnitelné i s původními auty MutiGo.

„Na norimberský veletrh se velice pečlivě připravujeme. Setkáváme se zde s nejrůznějšími subjekty hračkářského trhu. Obstát v této konkurenci lze především kreativními nápady, které ovšem musí reflektovat poptávku a potřeby koncových zákazníků. Sledování aktuálních trendů a hledání inspirace, i to je pro naši práci velmi důležité. Mezinárodní veletrh je skvělá platforma k načerpání aktuálních informací a sdílení zkušeností. Jako ryze česká společnost z Vysočiny si uvědomujeme, jak je důležité držet krok se světem,” uvádí Miroslav Kotík, majitel a ředitel společnosti EFKO – karton s.r.o. „Letos jsme se zúčastnili jako vystavovatelé již po 16, ale i po těch letech v nás tento veletrh budí stále veliký respekt. Veletrh hraček patří přece jenom k nejvýznamnějším světovým veletrhům svého druhu. Jedná se o největší akci určenou prezentaci značkového zboží i zboží hromadné spotřeby. Vystavovaných je každoročně na 1 milion produktů, z toho je 75.000 produktových premiér na výstavní ploše 170.000 m2. Veletrhu se účastní 2.871 vystavovatelů z 63 států, přičemž 65 % vystavovatelů přichází ze zahraničí Veletrh navštěvuje okolo 70.000 odborných návštěvníků ze 123 států. Podíl zahraničních návštěvníků činil 54 %, nejvíce jich dorazilo z Itálie, Francie, Holandska, Španělska, Velké Británie, Ruska, Ukrajiny a pobaltských republik. Být u toho považuji za úspěch,“ dodává Miroslav Kotík.

Jaké jsou první novinky jarní kolekce 2019 ?
PICASSO
Jedná se o zábavnou hru pro celou rodinu a přátele. Hra je určena dětem od osmi let. Vytvořena byla ve spolupráci s dánským tvůrcem her Martinem N. Andersenem. Hra je velmi jednoduchá. Hráč se snaží za pomocí pevných geometrických tvarů, dřevěných tyček a provázku znázornit předmět nebo věc z vylosované kartičky. Protihráč pak tento výtvor identifikuje. Díky definovaným geometrickým tvarům tak vznikají výtvory podobné kubistickým obrazům slavného malíře Pabla Picassa. Hráči musí zapojit svoji fantazii. Pravidlem je, že čím méně tvarů hráč použije, tím více bodů získává. Přesně jako minimalistický Picasso. Hra podporuje obrazotvornost, fantazii, logické uvažovaní, sociální empatii. Zároveň je to typ „party“ hry, při které se všichni hráči skvěle pobaví. Hra je výborná v tom, že ji plnohodnotně může hrát osmileté dítě s dospělým. Její cena je 449,-Kč.

Drzé opice
Velmi akční zábavná hra pro děti i dospělé je určena hráčům od osmi let. Hra byla vytvořena ve spolupráci s dánským tvůrcem her Martinem N. Andersenem. Při hře Drzé opice si každý procvičí svůj postřeh a pohotové reakce. Hráči položí prsty na karty, které si předem rozdají, a které obsahují různé kombinace výrazu tváře opice a barvy jejich kalhot. Při hodu kostkami, kde jedna kostka obsahuje barvy a druhá výrazy tváře opice, se podle výsledku hodu snaží všichni hráči rychle najít na všech vyložených kartách tu správnou opici a rychle jí „chytit“. V praxi to znamená co nejrychleji stihnout „plácnout“ po prstech plácačkou ve tvaru ruky hráče, který tuto opici na kartě má. Ten, komu se to povede, získává kartu „plácnutého“ protihráče. Při hře si hráči užijí obrovské množství legrace, dávku smíchu, ale i herního napětí. Pro náročné hráče hra obsahuje další stupeň obtížnosti se třemi kostkami. Její cena je 399,-Kč.

Fast food
Kdo byl někdy ve velkém rychlém občerstvení, tak ví, jak zde probíhá rychlé vykrývání spousty různých objednávek. A o to jde také v zábavné rodinné hře Fast food. Hráči se snaží co nejrychleji vykrývat přicházející objednávky, jako obsluha rychlého občerstvení. Objednávky představují vždy tři vyložené karty na stole. Jednotlivá požadovaná jídla a pití mají hráči jednak v ruce a nové na hozených kostkách. Kdo nejrychleji poskládá celou objednávku zákazníka, rychle cinkne na zvonek, „vykryje“ zákazníkovu objednávku, a za to získává peníze. Součástí hry jsou 2 dřevěné kostky s obrázky jídla a pití, karty s jídlem a pitím, karty s objednávkami a samozřejmě zmiňovaný zvonek. Ve hře záleží na postřehu hráčů a jejich schopnosti rychlé kombinatoriky. Hra je určena dětem od osmi let a její cena je 349,-Kč.

Systém MultiGo pro rok 2019
Osobní a nákladní auta MultiGo vynikají svoji vysokou kvalitou zpracování, moderním designem ale zejména unikátním systém vzájemně kompaktních aut a výměnných nástaveb a příslušenství. Právě špičková kvalita a unikátnost sytému patří k silným benefitům řady MultiGo. Zmíněný unikátní systém MutiGo umožnuje dětem v průběhu hry zaměňovat jednotlivé nástavby aut a tím měnit jejich účel. Během pár vteřin se tak jedno auto promění ze sklápěčky na bagr, jeřáb, valník, domíchávač a podobně. Celý systém je i ekonomický pro rodiče. S jedním, či dvěma auty může „IGRÁČKOVA stavební firma“ obsáhnout až osmi různých činností.

Nabídka nákladních aut systému MultiGo se nově rozšiřuje o další oblíbené typy užitkových vozů. Stávající řada Build (stavba) se nově rozšíří o Bagr, s funkčním ramenem otočným na základně, Jeřáb s otočným ramenem na základně, výsuvný, se třemi aretačními polohami, s lanem a hákem, polohovací Žebřík, a otočný Domíchávač betonu z možnosti vyklopení. Řada MultiGo Fire (hasiči) se rozšíří o Žebřík s košem pro hasiče IGRÁČKA a vyprošťovací Jeřáb. Všechna auta budou včetně řidiče IGRÁČKA. Třetí řada CITY (služby města) se rozroste o Žebřík s košem pro IGRÁČKA údržbáře, a Jeřáb údržby. Poslední řada Farm dostane po stávající traktor nový čelní nakladač palet včetně nové palety a paletového boxu. Veškeré tyto novinky doplňuji stávající IGRÁČKOVA auta MutiGo a většina bude také k dostání jen jako samostatný doplněk pro ty, kteří již auta MutiGo doma mají.

Zdroj: Společnost EFKO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.