Již tento týden startuje Roztančené jeviště – Souboj divadel Praha, navíc si můžete koupit charitativní kalendář!

V Loňském roce se dvojice tanečníků Tereza Řípová a Martin Šimek rozhodla připravit projekt pro pražská divadla, Roztančené jeviště – Souboj divadel Praha. V březnu 2018, v prvním finále, vyhrál David Gránský. Letos se uskuteční tedy již druhý ročník.

V pražském klání se do projektu zapojí osm pražských scén, které budou reprezentovat:
Miroslav Hrabě a Zuzana Šťastná (Divadlo Radka Brzobohatého) WALTZ a SAMBA
Adéla Gondíková a Martin Šimek (Divadelní společnost Háta v rámci Divadlo Palace) TANGO a CHACHA
Peter Pecha a Petra Stehnová (Divadlo Broadway) SLOWFOX a PASO DOBLE
Berenika Kohoutová a Jakub Necpál (Divadlo Studio DVA) QUICKSTEP a JIVE
Vladimír Polívka a Dita Tuháčková (Dejvické divadlo) TANGO a SAMBA
Ivana Chýlková a František Kopecký (Činoherní klub) VALČÍK a RUMBA
Sara Sandeva a Adam Havel (Divadlo v Rytířské) SLOWFOX a PASO DOBLE
Karel Heřmánek ml. a Tereza Řípová (Divadlo Bez zábradlí) QUICKSTEP a JIVE

Projekt je pořádán ve spolupráci se Švandovým divadlem na Smíchově, kde také proběhne v pátek 15. března 2019 finálový večer. Finále na nečisto (generálka) proběhne o den dříve, tedy 14. března 2019. Čtvrteční večer bude moderovat David Gránský. Finálový pak Tereza Kostková a Libor Bouček. Ve čtvrtek se mohou diváci těšit i na hudební vystoupení zpěvačky Moniky Sommerové, známou například z muzikálu Fantom Opery, kde hraje hlavní roli Christine Dae. V pátek hudebním vystoupením večer zpříjemní Pavel Callta.

Porota je v projektu Roztančeného divadla „pseudoodborná“, jelikož se z větší části skládá z osobností různých oblastí (divadlo, různé druhy tance, zpěv, film, sport, žurnalistika, ad.). Porota má sice za úkol kriticky nahlédnout jednotlivé taneční show a zhodnotit je, avšak přednější je pro projekt, aby porota diváky bavila a nastínila jim pohled lidí z různých oborů (či případně propojení se zážitky z vlastního působení např. v televizním pořadu ČT 1 StarDance). Mezi porotce druhého pražského ročníku zasednou: herečka Veronika Arichteva, herečka Veronika Freimanová, herečka Lilian Malkina, zpěvák Pavel Callta, zpěvák David Gránský, hokejista Ondřej Pavelec.

Na závěr večera jsou pak vyhlášena tři místa: třetí místo – vítěz tipovací soutěže, druhé místo – divácký vítěz (na základě hlasování během finálového večera) a první místo – hlavní vítěz/vítěz poroty. Vstupenky na čtvrteční večer můžete zakoupit v pokladně Švandova divadla Praha. Páteční finále je již vyprodané.

Projekt je možné sledovat na sociálních sítích Instagram (@roztancenedivadlo), Facebook (Roztančené divadlo aneb Když herci tančí), webové stránky (www.roztancenedivadlo.cz), kde všude bude spuštěna tipovací soutěž a Youtube kanál (Roztančené divadlo aneb Když herci tančí), kde jsou umístěná videa související s projektem, například tréninky jednotlivých párů. Ze všech sečtených hlasů vzejde právě vítěz tipovací soutěže.

Po oba večery budete moci přispět i na dobrou věc. Budete si moci zakoupit velký nástěnný kalendář na rok 2020. Výtěžek z prodeje kalendářů poputuje na podporu boje proti domácímu násilí neziskové organizaci Lidská pouta., která se ve své osvětové, přednáškové a poradenské činnosti zaměřuje na problematiku domácího násilí, a to bez ohledu na věk a pohlaví. Velké poděkování patří 12 dámám, které se nechaly pro kalendář nafotit – Daně Batulkové, Lucii Černíkové, Adéle Gondíkové, Andree Hoffmannové, Nině Horákové, Ivaně Chýlkové, Berenice Kohoutové, Veronice Khek Kubařové, Elizabetě Maximové, Saře Sandevě, Šárce Vaculíkové a Světlaně Witowské. Kalendář lze také zakoupit přes webové stránky projektu – www.roztancenedivadlo.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.