Hlavní hrdina knihy Hanky Hindrákové Nezlomný přiletí do Česka!

Hlavní hrdina knihy Nezlomný Joseph „Njoro“ Njoroge přiletí do Česka na květnový knižní veletrh Svět knihy v Praze, kde bude v pátek 10. května od 17:00 v literárním sále vyprávět o svém životě. Besedy se zúčastní i kmotra knihy herečka Eva Hrušková.

Čtenářky a čtenáři mají tak jedinečnou a současně i jedinou možnost setkat se osobně s mužem, jehož vytrvalost a odvaha mu pomohly dostat se z úplného dna keňské ulice a stát se pilířem keňské společnosti.

Bude vyprávět nejen o svém bezútěšném dětství na ulici, době strávené v dětském gangu, ale i o tom, jak se mu podařilo založit centrum pro děti ulice Global Hope Rescue and Rehabilitation Center, kde se nyní společně se svou ženou Dorcas stará o 82 chlapců, kteří by bez jeho pomoci živořili na ulici. Během besedy budou mít návštěvníci možnost zeptat se na všechno, co je zajímá a o čem se v knize případně nedočetli.

Kniha, kterou napsala spisovatelka Hana Hindráková, vyšla v Česku v listopadu loňského roku v nakladatelství Alpress a byla slavnostně pokřtěna za účasti Terezy Kostkové, Jana Přeučila, Evy Hruškové a MUDr. Kateřiny Cajthamlové. Kniha s podpisem autorky je k dostání na eshopu Dárky s myšlenkou.

O knihu je zájem nejen v Česku, ale i v Keni. Keňské nakladatelství Moran Publishers ji připravuje k vydání v anglickém překladu v srpnu 2019.

Zdroj: Hana Hindráková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.