Rozhovor s maminkou nejmladší divadelní herečky, která má nezvyklé jméno!

Heriet Vobejda, tak zní jméno nejmladší herečky na muzikálovém jevišti. Je dokonce jediná v České republice s takovým jménem. „Chtěli jsme dát dceři nějaké speciální vznešené jméno a když byla v bříšku, poslala mi znamení, že se chce jmenovat takto,“ prozradila hrdá maminka Ilona Vobejda (29), kterou můžete znát z muzikálů Srdcový král, Mamma mia! nebo Madagaskar.

Heriet jsme mohli vidět hned po šestinedělí v muzikále Mýdlový princ v Divadle Broadway, kde hraje spolu s maminkou. Objevuje se ve scéně vyhlášení konkurzu po boku Martina Písaříka, Sagvana Tofiho, Petera Pechy, Josefa Vágnera nebo Jaromíra Noska. S dalšími slavnými herci se samozřejmě setkává v zákulisí, a to nejen na Broadwayi, ale také v Divadle Kalich nebo v Hudebním divadle Karlín, kam doprovází svou maminku na představení, která aktuálně hraje. Opět je budeme moct vidět spolu v akci celý druhý květnový set Mýdlového prince.

Jak tě napadlo vzít dceru na jeviště?
V Divadle Broadway hraju v muzikálu Mýdlový princ v jedné scéně mimo jiné maminku s kočárkem. Automaticky mě tedy napadlo, že místo prázdného kočárku bych mohla vozit vlastní dítě. Pokud zrovna nespinká, tak aby si Heri užila diváky a naopak, aby diváci zaznamenali živé miminko, nosím ji v ruce.

S kým už si zahrála na scéně?
Přímo si zahrála po boku Martina Písaříka, Sagvana Tofiho, Petera Pechy, Josefa Vágnera nebo Jaromíra Noska, s těmi se dostala do kontaktu během své scény. A v zákulisí samozřejmě potkala už kde koho.

Co honorář?
Nejdřív jsem si říkala, že jí dám za každé představení ze svého platu symbolicky jednu korunu. Ovšem letos poprvé jsme za veřejnou generálku dostali polovinu honoráře a jelikož padesátníky už neplatí, tak jsem její odměnu musela přehodnotit a zvedla jsem jí ji na sto korun za představení. Už odehrála generálku a tři reprízy, takže jí nejspíš budu muset založit účet. ?

A co v ostatních divadlech?
Jinde se bohužel nehodí, aby se mnou šla na jeviště, tak je se mnou aspoň v zákulisí. Stráví se mnou všechen čas před představením, když se připravuji, a pak si ji většinou bere tatínek ven na procházku, abychom nerušili během hraní. Ne, že by Heri zlobila nebo plakala, ona je anděl, ale s kočárkem zabíráme spoustu místa, manžel se mnou nemůže být v dámské šatně a nemůže se s ní volně pohybovat po chodbách, kde probíhají převleky a rychlé přesuny.

Chtěla by si z ní mít herečku?
Rozhodně se tomu nebudu bránit. Je to krásné povolání, přestože se divadelní společnost může jevit jako zkažená, ale není tomu ve všech případech tak. Vzešla z ní spousta mých dobrých přátel. Heri už byla dokonce na konkurzu do reklamy a čekáme na další příležitosti. Budu letos vydávat autorské album a hodlám s ní natočit pár videoklipů. Každopádně hlavně si přeju, ať v životě dělá takovou práci, která ji bude bavit, ať už to bude cokoli.

Jaká je Heriet?
Heri je nejdokonalejší dítě, jaké jsem si mohla přát. Jsem tak nadšená z toho, jak nám všechno funguje, že jsem o nás dvou začala psát svůj knižní debut Moje miminko a já. Píšu v něm o těhotenství, velmi intimně o porodu a společném soužití. Je v ní plno rad, návodů a tipů, které můžou ocenit prvorodičky, co ještě nemají zkušenost. Vše začne vycházet i formou blogu na stránkách mojemiminkoaja.webnode.cz. Budu ráda, když je navštívíte a pomůžou vám během vašeho očekávání a prvních měsíců s novorozencem.

Foto: archiv Ilony Vobejdy, Martin J. Polák, Pietro Rush

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.