Bvlgari získalo 5. světový rekord na hodinářském veletrhu Baselworld 2019

Hodinářský veletrh Baselworld 2019 zasáhla vlna italské renesance s nejtenčím mechanickým chronografem v historii a pátým světovým rekordem pro Bvlgari. Nový model Serpenti Seduttori představuje nejnovější inkarnaci hodinek, které se „narodily pro to, aby byly zlaté“

Zkrátka – styl Bvlgari je plný překvapení. Po více než století se design Bvlgari odvrací od prošlapaných cest a hledá si nové. Odvážný design se bez bázně pouští do nových teritorií, neustále motivuje sám sebe k větší troufalosti, větší kráse, větší vznešenosti. A v tomto duchu se nesou i mimořádné hodinky této značky, které jsou na špici nové italské renesance, která vlévá novou krev do žil tradiční švýcarské hodinářské školy a která – s každým novým modelem – přepisuje pravidla moderního hodinářství. Ostatně jak ukazují dvě novinky veletrhu Baselworld 2019: nové Octo Finissimo Chronograph GMT Automatic, které si vezou domů pátý světový rekord, a kolekce Serpenti Seduttori „born to be gold“.

Nejnovější modely od Bvlgari hýří kreativitou a nezapřou inspiraci jedinečnou tradicí římské šperkařské značky, ale jsou nezaměnitelně a ikonicky moderní. „Naše schopnost skloubit avantgardní a velkorysý italský design s tím nejlepším přesným švýcarským mechanickým inženýrstvím a řemeslnou tradicí – proto hovoříme o italské renesanci od Bvlgari. Je to skutečná revoluce v designu i technologii,“ komentuje Jean-Christophe Babin, CEO Bvlgari.

Sága s názvem Octo Finissimo předvedla svůj další vrchol v podobě již pátého světového rekordu pro nejtenčí mechanický chronograf v historii hodinářské výroby. Největším průlomem je rekordní tloušťka 3,3 mm u automatického strojku s komplikací GMT. Je to ještě tenčí profil než u dosavadního nejtenčího plochého automatického chronografového strojku. Tento integrovaný strojek je dalším důkazem technického umu značky Bvlgari v oblasti tzv. vysoké hodinařiny (Haute Horlogerie). Octo Finissimo Chronograph GMT Automatic je pátým modelem této kolekce – jinými slovy je kvintesencí Octo, dokonalou fúzí designu a technologie v pozoruhodně tenkém těle. Tyto hodinky nejsou ani kulaté, ani hranaté – Octo má již od uvedení prvního modelu této řady na trh svoji vlastní kategorii. Kolekce Finissimo pomohla na svět trendu ultratenkých hodinek.

Na veletrhu Baselworld 2019 měl také premiéru nový a unikátní model Octo Roma Grande Sonnerie s komplikací věčného kalendáře. Tyto hodinky vznikly u příležitosti 25. výročí uvedení modelu Grande Sonnerie by Gerald Genta na trh v roce 1994 a představují platný přírůstek do modelové řady Bvlgari Grande Sonnerie. Od roku 1994 značka Bvlgari uvedla na trh pod názvem Grande Sonnerie více než 90 modelů hodinek a letošní rok bude pro Bvlgari rokem Grande Sonnerie. Strojky prošly od svých počátků významnou inovací a nyní disponují bezpečným nastavením, které strojek chrání při natahování se zvonkohrou a brání aktivaci minutového gongu v režimu grande sonnerie, což je u tak složitého pohonného mechanismu výrazem ultimátního know-how.  Nový model je novodobým uměleckým dílem, které dokonale ztělesňuje ovládnutí švýcarské mechanické a hodinářské odbornosti značkou Bvlgari. Hodinky Bvlgari mají mistrovsky zvládnutou zvonkohru s 2, 3 a 4 kladívky (Grande Sonnerie) – Bvlgari je v hodinkách se zvonkohrou číslem jedna.

Sága rodu Octo pokračuje i dalším novým modelem Octo Finissimo Ceramic, který je ódou na inovativní high-tech materiály v hodinářství. Bvlgari také představuje úchvatnou novou kreaci, kterou ocení zejména milovníci transparentních, mistrně vyvážených a esteticky krásných hodinek:  Octo Roma Tourbillon Sapphire. Formální čistota tohoto mimořádného modelu je výrazem hodinářské vize, kdy světlo prostupuje hodinkami doslova prostupuje díky veskrze modernímu a inovativnímu designu ze safíru a růžového zlata s kontrastním modrým kalibrem.

Nové hodinky Serpenti Seduttori jsou navržené s originalitou a odvahou, ale výsledek je o to krásnější. Nové Serpenti Seduttori jsou aktuální interpretací kultovní řady Serpenti. Zrodily se pro to, a by byly zlaté, luxusní jako sám čas a aby svojí zlatou aurou osvětlovaly všechny nádherné momenty života ženy. Tyto hodinky se za svoji velkorysou svůdnost nestydí – jsou nezastřeně luxusní. Nová kolekce obsahuje bezprecedentní designové kousky, které otevírají novou odvážnou kapitolu hodinek Serpenti, pro něž je charakteristický tvar kapky. Inspirací jsou zde hodinky Serpenti Tubogas. Serpenti jsou hodinky proslulé svým originálním tvarem a nový model Seduttori je tenčí než kdykoliv předtím; má flexibilní náramek inspirovaný původními hodinkami Serpenti a je korunován drahokamy v kabošonovém výbrusu, které odkazují na DNA Bvlgari jako tradiční římské šperkařské značky.  V kolekci jsou hodinky z růžového, žlutého i bílého zlata a model s diamantovým pavé.

V bohaté krajině moderního hodinářství Bvlgari spouští svým dramaticky originálním přístupem k designu, technologiím a řemeslnému zpracování revoluci. Bvlgari přepisuje pravidla celého hodinářského odvětví. Nové modely – umělecké, vycházející z tradice velkorysého italského stylu, nevázanosti a odborného know-how – jsou zosobněním hodnot značky Bvlgari a otevírají tak dveře do nové, vzrušující budoucnosti švýcarského hodinářství.

Zdroj: Bvlgari 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.