Resort Svatá Kateřina otevírá Ájurvédský pavilon s velkoryse pojatými prostory pro poskytování ájurvédských terapií

Pavilon současně výrazně rozšiřuje kapacitu wellness & spa a hostům nabízí nevšední zážitek uprostřed nádherné přírody, přímo v srdci Vysočiny. První zákazníci si jej mohou vyzkoušet od 22. března.

Nové prostory Ájurvédského pavilonu, který tvoří dvě sekce – ájurvédskou a spa, mohou hosté Resortu Svatá Kateřina využívat od března 2019. Každý kout nového pavilonu, jenž díky své rozloze 1 600 m2 pojme až 100 osob najednou, poskytuje dechberoucí výhledy do okolní přírody. Do léta bude vybudovaná přilehlá meditační zahrada s hinduistickými sochami, kamennými lavičkami, vodopádem, ušlechtilými keři, stromy a zákoutími vybízejícími k meditaci a józe. Další prostor pro slunění a relaxaci na čerstvém vzduchu nabídne sluneční terasa. „Nový Ájúrvédský pavilon jsme se rozhodili vystavět především proto, abychom mohli poskytnout klientům ájurvédské procedury na nejvyšší možné úrovni. Zároveň jsme chtěli rozšířit nabídku wellness & spa a navýšit kapacitu stávajícího centra. V pavilonu je nově i dlouho očekávaný a žádaný bazén,“ uvádí majitel Resortu Svatá Kateřina Petr Zempliner a dodává: „Otevřením nového pavilonu rozšiřujeme kapacitu některých služeb, nikoliv lůžkovou kapacitu resortu. Naši hosté si díky tomu mohou užít ájurvédské i wellness procedury v daleko vyšším standardu a soukromí, než tomu bylo dosud.“

Resort Svatá Kateřina disponuje nejširší nabídkou ájurvédských procedur v České republice a díky dlouholeté spolupráci s renomovanou indickou klinikou Kairali, která léčebné procesy zaštiťuje, nabízí klientům servis nejvyšší kvality. V novém pavilonu se nachází celkem šest specializovaných terapeutických místností, z nichž u pěti jsou součástí parní kabiny pro intenzivní vstřebávání léčebných olejů po ájurvédských terapiích. Místnosti jsou vybaveny originálními masérskými stoly z mahagonového dřeva vyrobenými v indické Kerale. Ordinace ájurvédského lékaře se nachází v bezprostřední blízkosti, aby byl kdykoliv k dispozici nejen hostům, ale také pro odbornou konzultaci terapeutům a individuální úpravu procedur podle zdravotního stavu klienta. Po terapiích lze využít rozlehlé relaxační prostory a nasávat blízkost a sílu ozdravné přírody. Atrium Ájurvédského pavilonu se skvěle hodí pro meditaci i sluneční terapii.

Druhá část pavilonu je tvořena klasickým wellness & spa a rozšíří stávající nabídku resortu. Hosté zde mohou relaxovat ve finské sauně, aromaterapeutické parní kabině, dvou velkých whirlpoolech nebo si ulevit procházkou po Kneippově chodníku. Výraznou část zabírá sál s vyhřívaným bazénem. Obsahuje šest masážních sedáků a napájen je z pramene Svaté Kateřiny.

Stavbu navrhl ateliér Terra Architectura. Hlavní výtvarný architekt Jakub Tejkl se inspiroval okolními lesy, kde se pod korunami stromů, v mlází a mechu rozprostírají pole žulových kamenů rozmanitých tvarů a velikostí. Na jedinečnosti místní přírody založil stavbu nového pavilonu. Dřevěný komplex se doslova vznáší na 111 monolitických žulových kamenech. Inspirací mu byla védská nauka Vastu Schastra o tvorbě životního prostoru a harmonii v tvoření světa. Prvky indického filosofického učení zde použil tak, aby vytvořil místo, které podporuje ájurvédské léčení a odpočinek. Vstup do pavilonu navíc symbolizuje bránu štěstí. Interiéry, včetně vyřezávaných panelů či soch hinduistických bohů, pocházejí z indonéského ostrova Jáva a podtrhují spiritualitu celé stavby.

Resort Svatá Kateřina
Resort Svatá Kateřina, oáza klidu v sepětí jehličnatých lesů v nadmořské výšce 730 metrů, asi půl hodiny pěší cesty od Počátek, je místem, které nabádá na chvíli zpomalit, vypnout mobilní telefon a odsunout notebook a všednodenní povinnosti. Namísto obvyklého kolotoče se zde necháte okouzlit nedotčenou okolní přírodou, zhluboka se nadechnete a občerství vás lesem provoněný vzduch. Protáhnete tělo na driving rangi, jízdou na koni nebo lekcí jógy, oddáte se rukám masérů a uvolníte tělo při některé z jedinečných masáží a tělových ošetření místního wellness & spa. Pochutnáte si na gurmánském a zdravém pokrmu. Čas ve Svaté Kateřině je jen váš, dopřejte si ho.

O Ájurvédě
„Ayur“ znamená život a „Veda“ je v překladu věda. Ájurvéda, pět tisíc let starý léčebný systém, který bere v úvahu vše, co člověka ovlivňuje: životní prostředí, stravu, pohyb, duševní i duchovní život. Svými postupy se snaží o úplné odstranění onemocnění, nikoli pouze vymizení bolestivých stavů a projevů nemoci. Ájurvéda vždy hledá příčinu stavu a harmonizuje všechny tělesné systémy – přivádí tělo zpět k dokonalé rovnováze. Od roku 1982 je Ájurvéda uznána Světovou zdravotnickou organizací jako účinný léčebný systém. Často je nazývána “matkou všech léčebných metod” a dnes konkuruje i nejnáročnějším lékařským vědám a nabízí řešení pro různé zdravotní problémy bez vedlejších účinků a s kladným vlivem na životní styl, např. v boji proti stresu, kde západní medicína téměř selhává. V rámci ájurvédy se hovoří o principu pěti elementů, které jsou základem všeho: voda, země, vzduch, oheň a éter. Tyto prvky se v různých kombinacích objevují v každém z nás a utvářejí naši jedinečnost. Společně tvoří tzv. tri – dóša systém.

Zdroj: Resort Svatá Kateřina 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.