Obklopte se květinami na Mezinárodní den zdraví, který se slaví 7.4.

Důvodů k darování květin existuje v průběhu roku celá řada. Jedním z nich může být jejich pozitivní vliv na naše fyzické i psychické zdraví. Tyto blahodárné účinky potvrzuje řada uskutečněných průzkumů. Podle Jitky Mandysové z květinové doručovací služby Fleurop patří mezi zdraví prospěšné květiny růže, chryzantémy nebo gerbery.

Způsobují fyzickou i psychickou pohodu
Květiny jsou univerzálním znakem pro lásku a náklonnost. Existují však i jiné důvody, proč byste se jimi měli obklopovat. Květiny mají totiž blahodárný vliv nejen na náš fyzický stav, ale i na psychiku. Ze studie provedené na Rutgersově univerzitě v New Jersey vyplynulo, že rostliny jsou jednoduchým, avšak účinným prostředkem ke zlepšení nálady. Většina květin je spouštěčem pozitivních emocí a spokojenosti.1 „Dobrou náladu vyvolávají například různobarevné gerbery, které patří mezi často vyhledávaný druh květin. Zdraví prospěšné jsou i růže, které působí protizánětlivě a léčí kašel i nachlazení. Na nervový systém pozitivně působí chryzantémy,“ říká Jitka Mandysová z květinové doručovací služby Fleurop.

Pošlete květinu nemocnému
Kolem květin a špatného zdraví existuje mnoho mýtů. Tím nejznámějším je tvrzení, že květiny odebírají kyslík. Ve skutečnosti však květiny vyprodukují kyslíku mnohem více, než kolik ho spotřebují. Studie publikovaná v časopise American Society for Horticultural Science však odhalila, že v přítomnosti květin se pacienti cítí lépe. Z pozorování dokonce vzešlo, že pacienti, kteří mají na pokoji květiny, používají méně léků proti bolesti, a navíc mají i nižší krevní tlak než pacienti bez nich.2 „Občas je problém se k někomu blízkému do nemocnice dostat. To, že na něj myslíte, můžete jednoduše vyjádřit posláním květiny. Fleurop doručuje nejen po celé České republice, ale také v dalších 150 zemích na světě,“ komentuje Jitka Mandysová.

Zdroje:
1. https://ucmweb.rutgers.edu/magazine/archive1013/departments/spring-2010/insights/flower-power
2. https://www.growerdirect.com/flowers-in-hospitals?mid=4846

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.