Příběh českého operního skladatele Josefa Myslivečka dostane filmovou podobu ve snímku Il Boemo režiséra Petra Václava

Historický velkofilm Petra Václava je inspirovaný skutečným příběhem jednoho z nejvyhledávanějších hudebních skladatelů druhé poloviny 18. století. Zavede diváka do slunné Itálie, kde Mysliveček žil, tvořil a stal se legendou, ale také zemřel v zapomnění. 

Petr Václav obsadil do filmu, jehož natáčení připravoval spolu s producentem Janem Macolou více než deset let, operní hvězdy světových scén (Phillipe Jaroussky, Emöke Baráth, Simona Šaturová, Filipo Mineccia, Krystian Adam a další), známé italské herce, Karla Rodena i Zdeňka Godlu. Hudbu k filmu, kterou tvoří z velké části téměř 250 let nenastudované a tedy znovu objevené Myslivečkovy árie a skladby nahraje pod taktovkou Václava Lukse orchestr Collegium 1704.

V Itálii znám jako Giuseppe Misslivecek, detto Il Boemo (řečený Čech). Hlavní roli Josefa Myslivečka, který se vzepřel vůli své rodiny a nestal se mlynářem v Sovových mlýnech a na Lávce a opustil rodnou Prahu, ztvární známý ruský herec Egor Koreshkov.

Petr Václav

Josef Mysliveček (1737 – 1781) v osudové Itálii
První klapka česko – italsko – slovenského filmu, jehož koproducentem je Česká televize, padne v Itálii v druhé polovině července. Natáčet se bude v divadlech v Pavii a Cremoně a v jejich okolí. V září se pak filmaři přesunou do Janova a následně do Benátek. Několik natáčecích dnů bude také v Praze. Do kin by měl Il Boemo vstoupit na konci příštího roku. Letos na podzim vyjde album s hudbou Josefa Myslivečka v podání zmiňovaných umělců.

Koproducentem filmu Il Boemo je Česká televize, Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.