Nový hudební žánr swing-punk ovládá české publikum, oslovil i Elišku Balzerovou a Jiřího Suchého!

První swing-punkové CD v Čechách vydal big band Original Vintage Orchestra a je velkým hitem. Hned po prvním poslechu si ho oblíbila i okouzlující herečka Eliška Balzerová či nestárnoucí herec Jiří Suchý, kteří tuto jedinečnou desku s názvem „We are the swing champions“ v pražské Lucerně ve velkém stylu pokřtili. Nechybí na ní swingové covery od kapel Kabát, Visací zámek nebo legendárního Pražského výběru. Nedělní křest byl oslavou a koncertem zároveň, moderátorského postu se již tradičně ujal režisér Jiří Vejdělek, který se roztančil tak, že mu chvílema bylo i pódium malé.

Eliška Balzerová, Jiří Suchý a Jiří Vejdělek

Celé nedělní představení Original Vintage Orchestra zahájil úvodní písní, která nese stejné jméno, jako nová deska „We are the swing champions“. Následoval průřez hudební historií big bandu. Zazněly i písně od zahraničních interpretů, které frontman Petr Kroutil aranžuje a zároveň zpívá nezapomenutelným hlasem. Nechybělo ani sexy trio zpěvaček Hot Sisters, které to umí v kratičkých šatičkách dokonale rozjet nebo geniální taneční vystoupení charismatické Nicol s partnerem.

Největší událostí večera byl ale nepochybně křest desky. Na té je 13 skvělých písní o celkové délce 56:08. Po úvodní skladbě od Freddieho Mercuryho uslyšíte covery písní Mexiko od Tří sester, Každé ráno od kapely Chinaski, Pražákům těm je tu hej od Pražského výběru, Candy man od Christiny Aguilery, Black or white od Michaela Jacksona a řadu dalších.

Žhavé trio Hot Sisters na křtu CD v Lucerně

CD je možné si zakoupit i online na webových stránkách, nebo jak klasické CD či .mp3 nahrávku: https://www.vintageorchestra.com/album/

Získat ho také můžete na koncertech, kde vám ho kapelník rád podepíše v termínech: 19. 5. a 23. 6. v Klubu Lávka/Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.