Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Oslavte Den Země ve Starbucks a nezapomeňte si koupit znovu použitelný kelímek Reusable Cup nebo bavlněnou tašku!

Téma ekologie a znečišťování naší planety rezonuje ve společnosti stále častěji. Situace je kritická a přispět k jejímu zlepšení může každý z nás. Starbucks proto při příležitosti Dne Země uvádí limitovanou kolekci znovu použitelného kelímku, tzv. Reusable Cup, a také ekologicky šetrné bavlněné tašky.

V letošním roce bude Velikonoční pondělí spojené s další významnou oslavou – na toto datum totiž připadá také Den Země. Při této příležitosti si v kavárnách Starbucks můžete koupit originální Reusable Cup či bavlněnou tašku s ekologickým motivem. Oblíbená síť kaváren navíc podporuje přípravu nápojů pro své zákazníky do jejich vlastních, znovu použitelných nádob. Motivací pro zákazníky je sleva ve výši 10 Kč na jakýkoliv nápoj, který si nechají připravit do vlastního šálku či tumbleru. Potěší tak nejen přírodu, ale také svoji peněženku.

Starbucks dlouhodobě usiluje o snížení nadměrného znečištění přírody odpadem, a to omezením používání jednorázových plastů. V současné době proto v kavárnách Starbucks dostanete plastové brčko jen v případě potřeby, plastové příbory byly v rámci využití v kavárnách nahrazeny kovovými a míchátka na nápoje jsou vyrobena z plně recyklovatelných materiálů. Pro zákazníky, kteří si své ledové nápoje rádi vychutnají přímo v kavárně, jsou rovněž dostupné skleničky. V příštím roce se Starbucks rozloučí s plastovými brčky nadobro a momentálně pracuje na vývoji plně recyklovatelných jednorázových kelímků v rámci projektu Nextgen Cup.

Oslavte Den Země ve Starbucks a nechte si připravit svůj oblíbený nápoj do vlastního šálku či tumbleru. A pokud jej ještě nemáte, zkuste například novou, limitovanou edici Reusable Cup s ekologickým motivem. Ze široké nabídky designových lahví, šálků a tumblerů si vyberete v každé kavárně Starbucks.

Foto: Starbucks

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *