Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Studenti a senioři letos v létě díky 75% slevám poprvé na prázdninovém cestování výrazně ušetří

Letos v létě, stejně jako během Velikonoc nebo květnových svátků, studenti, žáci a senioři poprvé výrazně ušetří při svých prázdninových cestách – a to díky 75 % slevám na cesty vlakem či autobusem, které platí i v průběhu letních (i dalších) prázdnin.

Cenově výrazně výhodnější oproti předchozím letům bude jak cestování vlaky či autobusy RegioJet v rámci České republiky, tak i cesty vlaky RegioJet do zahraničí – například do Vídně, Vysokých Tater, Košic či Bratislavy.

Ve srovnání s loňským létem klesly díky státem nařízeným slevám ceny jízdenek pro mládež, studenty do 26 let nebo seniory nad 65 let až v řádu stovek Kč. Výrazně méně zaplatí také rodiny s dětmi stejně jako například senioři na výletech s vnoučaty.

Během letního cestování se slevy mohu stát výrazným impulsem pro rozvoj domácího cestovního ruchu v letních měsících a současně mohou odlehčit také přetíženým silničním komunikacím, kdy řada lidí dá právě díky výhodnějším cenám přednost cestě na výlet či dovolenou veřejnou dopravou před osobním automobilem.

Při výletech do zahraničí například z Prahy do Vídně mohou vlaky RegioJet cestovat studenti či senioři za 146 Kč v jednom směru ve třídě low-cost; za 173 Kč pak ve třídě Standard; z Prahy do Bratislavy za 142 Kč ve třídě Low-cost resp. 161 Kč ve třídě Standard nebo z Prahy do Vysokých Tater (Poprad-Tatry) od 132 Kč ve třídě Low-cost resp. 180 Kč ve třídě Standard.

Podobně to platí pro cesty v rámci České republiky, kde se sleva týká jak vlakových tak i autobusových spojů RegioJet. Z Prahy do Brna tak ceny jízdenek pro studenty a seniory nad 65 let začínají na 24 Kč, z Prahy do Olomouce na 27 Kč a například z Prahy do Českých Budějovic na 32 Kč.

Výrazně ušetří samozřejmě také rodiny, které cestují na výlet s dětmi, a ještě větší úspora je pak při cestách prarodičů s vnoučaty. Kompletní příkladová cena skupinové jízdenky pro 4 osoby (2x senior a 2x dítě do 18 let) na trase Praha – Vídeň činí 525 Kč v jednom směru a 1050 Kč za oba směry.

Tak levné cestování do zahraničních turistických destinací, jako je například Vídeň, nikdy v historii nebylo. Ze slev pro seniory a studenty se navíc ještě počítá skupinová sleva pro skupinu tří a více cestujících ve výši 10 % a ještě více ušetří také držitelé Kreditové jízdenky, jejíž vystavení je prostřednictvím registrace přes internet zdarma a při platbě Kreditovou jízdenkou se účtuje nižší cena.

Jízdenky na letní spoje do většiny destinací jsou již v prodeji – a to jak přes internetové stránky RegioJet, tak na prodejních místech. Součástí jízdenky je vždy rezervace místa, internet zdarma a další služby podle zvolené cestovní třídy nebo spoje.

Tabulka s příkladovými cenami pro jednosměrné jízdenky na vybraných trasách:

Trasa Cena pro jednotlivého cestujícího studenta či seniora nad 65 let Cena pro rodinu s dvěma dětmi (2x dospělý, 2x mládežník do 18 let) Cena pro seniory s vnoučaty (2x senior nad 65 let, 2 x mládežník do 18 let)
Praha – Vídeň (vlakový spoj RegioJet) 146 Kč 909 Kč 525 Kč
Praha – Bratislava (vlakový spoj RegioJet) 142 Kč 920 Kč 512 Kč
Praha – Košice (vlak) od 153 Kč od 777 Kč od 550 Kč
Praha – Olomouc (vlak) od 27 Kč od 245 Kč od 97 Kč
Praha – Poprad-Tatry (vlak) od 132 Kč od 739 Kč od 474 Kč
Praha – Žilina (vlak) od 74 Kč od 563 Kč od 265 Kč
Praha – Brno (vlak) od 24 Kč od 221 Kč od 86 Kč
Praha – Český Krumlov (autobus) od 47 Kč od 422 Kč od 188 Kč
Praha – Písek (autobus) od 32 Kč od 322 Kč od 128 Kč
Praha – České Budějovice (autobus) od 37 Kč od 372 Kč od 148 Kč

Zdroj: RegioJet 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *