V nejnovější únikové hře Chyťte Bureše chytají českého premiéra

Na pražských Vinohradech byla v druhém dubnovém týdnu otevřena úniková hra Chyťte Bureše, kde se hráči ve stanoveném časovém limitu snaží najít důkazy pro usvědčení agenta Bureše. Aktuální absurdní česká politická situace se stala tématem světově ojedinělé únikové hry, která hráče, na rozdíl od běžných únikových her, spíše pobaví, než vystraší.

Tvůrci populární stolní hry Chyťte Bureše se v letošním roce rozhodli postoupit ve svých aktivitách ještě o krok dál a od stolů svých věrných fanoušků se přesunuli přímo do centra Prahy, kde vytvořili unikátní koncept únikové hry, která má za cíl pobavit širokou veřejnost, zvláště pak členy takzvané „pražské kavárny“.

Projekt Chyťte Bureše působí v České republice již od roku 2017, kdy se na trhu objevil první díl stejnojmenné stolní hry. Cílem projektu není určovat, kdo nebo co je a není správné. Koncept Chyťte Bureše se snaží humorně zdůraznit absurdity dnešního politického světa a vzbuzuje otázky, které by si měl před vstupem do volební místnosti položit každý občan.

Po téměř 10 000 prodaných exemplářích stolní hry je projekt únikové hry logickým vyústěním snahy tvůrců o vymýcení nekalostí z české politické scény.

„Po velkém úspěchu deskové hry jsme si ověřili, že náš humor lidi baví. Navíc je skvělé pozorovat, jak rosteme! Věřím, že v budoucnu opravdu můžeme určité věci změnit a zasloužit se tak o lepší budoucnost,“ uvádí Lukáš Polák, jeden ze dvou autorů projektu.

„Ke hře samotné nejsou nutné žádné znalosti z politiky, vše důležité najdete uvnitř, navíc jsme se snažili projekt uzpůsobit i pro hráče, kteří únikovou hru dosud nehráli, a oslovit tak co nejširší publikum, jež ví, kam Bureš patří!“ doplňuje jej spoluautor Josef Dvořák.

Více informací o únikové hře i projektu Chyťte Bureše naleznete na stránkách www.chytteburese.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.