Lukáš Otys alias Lukáš-cukrář napsal praktickou, zábavnou a mimořádně užitečnou příručku pro opravdové gentlemany 21. století

Etiketa, oblékání, randění, stravování, cvičení, hygiena, správné techniky relaxování či sebevzdělávání… Je toho hodně, co by měl moderní gentleman zvládnout! Lukáš Otys – autor „dortoblogu“, zkušený manažer, spolumajitel známé pražské cukrárny Saint-Tropez, gurmán a milovník života – podává pomocnou pravačku všem chlapům, kteří to vše chtějí dokázat s elegancí a na úrovni. Kuchařka stylu moderního muže přináší 7 kapitol plných příhodných rad, tipů a fotografií, které doplňují rozhovory se specialisty v dané oblasti, třeba s proslulým ševcem, barberem či zkušenou koučkou. Novinka se na knižním trhu objeví v první polovině dubna a potěší nejen pány, ale také ženy a dívky, které dosud marně hledaly ten správný inspirativní dárek pro své partnery, tatínky či kamarády.

Jak tak sedávám v cukrárnách a pozoruju dění kolem sebe, vidím, že si lidé spolu už nepovídají. Muž místo toho, aby hladil ženu hezkým slovem, komunikuje s telefonem, nepomůže jí do kabátu, usadí ji většinou na nejhorší místo v místnosti, nedolije nápoj, pomalu by ji propíchl deštníkem, který jí neohrabaně bere z rukou, a takových věcí jsou desítky. Pořád jsem mluvil o tom, jak bychom se my muži měli chovat, že bychom si měli najít vlastní styl, a hořekoval jsem nad ztrátou gentlemanství a pádem společnosti někam, kde se mi to nelíbí. Přátelům už ty stesky lezly tak na nervy, že mě vyburcovali k tomu, abych napsal knihu. A tak jsem místo bědování začal psát,“ přibližuje Lukáš Otys genezi vzniku své knižní prvotiny a dodává, že jeho ambicí nebylo napsat manuál pro život, ale v jedné knize koncentrovat doporučení, která se mohou hodit v každodenní praxi. Ať už jde o oblékání, chování ve společnosti, bodování u žen anebo jen relaxování a užívání si volného času.

Z prodeje každé Kuchařky stylu moderního muže půjde 50 Kč na Nadační fond Kolečko, který z vybraných peněz zajišťuje vybavení traumatologických center pro děti s úrazem z dopravních nehod. Každý, kdo si knihu zakoupí, tedy pomůže téhle potřebné organizaci. A jak Lukáš Otys podotýká v závěru knihy, dobré srdce s gentlemanstvím rozhodně souvisí, spolehlivě prozáří jakýkoliv hezký oblek i kvalitní sako.

Lukáš Otys: Kuchařka stylu moderního muže, 176 stran, doporučená cena 299 Kč, v prodeji od 1. dubna 2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.