Televizory QLED od společnosti Samsung promění obývací pokoj v galerii současného umění

Základní myšlenkou režimu Ambient je využít maximum možností moderního televizoru i v době, kdy jej nikdo cíleně nesleduje a televizor tudíž vypíná. Jeho funkci je možné chápat ve dvou rozměrech: estetickém a praktickém. Nová verze režimu Ambient, kterou jsou vybaveny letošní modely Samsung QLED televizorů, přináší zajímavou novinku právě na úrovni estetické – vypnutý televizor se stává reprodukcí uměleckých děl autorů, jako jsou Tali Lennox nebo duo Scholten & Baijings.

Na základě poptávky zákazníků a zvyšujících se možností současné technologie se úhlopříčky dnešních televizorů pomalu ale jistě zvětšují. Úměrným tempem se zvyšuje i kvalita přehrávaného obsahu a úroveň jeho zobrazení. To všechno diváci dennodenně využívají a oceňují – do chvíle, než film skončí a je čas televizor zhasnout. Pokud zrovna není podkladová stěna z nějakého důvodu natřená na černo, vypnutý televizor na ní působí jako pěst na oko.

Skrýt vs. zkrášlit
Na tento problém se společnost Samsung zaměřila už v minulém roce, kdy do svých QLED televizorů poprvé instalovala režim Ambient. Kromě zobrazení oblíbených fotografií nebo praktických hodin totiž dokázal obrazovku televizoru barevně přizpůsobit okolnímu prostředí a celé zařízení tak opticky zamaskovat – podobně jako to v přírodě dělají chameleoni.

Opatření primárně zaměřené na minimalizování nevlídné vizuální podoby stěny s prázdnou černou obrazovkou nyní Samsung posouvá o krok dál: k cílenému zkrášlení interiéru domácností svých zákazníků. Za tímto účelem spojila společnost Samsung síly s renomovanými soudobými výtvarníky a umělci. Nový režim Ambient nabídne díla Tali Lennoxové, modelky a umělkyně, která se prosadila zejména v módním průmyslu, známá je ale také svými abstraktními olejomalbami. Zastoupena je v nabídce například i tvorba nizozemské designerské dvojice Scholten & Baijings.

„V průběhu následujících několika let hodláme obsah dostupný v režimu Ambient i nadále rozšiřovat na základě spolupráce s mladými talentovanými umělci, abychom tak našim zákazníkům nabídli další užitečné způsoby, jak si svůj televizor QLED ještě lépe vychutnat,“ uvedl Jongsuk Choo, výkonný viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics.

Umělecká díla i účelné informace
Kromě řady výtvarných děl a „chameleoní“ funkce poskytuje režim Ambient přístup k bohaté škále obsahu včetně aktuálního zpravodajství, zpráv o počasí, fotografií či hudby. QLED televizory jsou navíc vybaveny automatickým senzorem úrovně okolního osvětlení, který průběžně uzpůsobuje jas obrazovky aktuálním světelným podmínkám. Televizor tím jednak šetří energii a současně je v každou chvíli „na očích“ jen do takové míry, jak je to zrovna potřeba.

Pro více informací o QLED televizorech Samsung a možnostech nového režimu Ambient navštivte www.samsung.com/tvs.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.