Sýr s bílou plísní v bůčkovém kabátku na grilu

Nastává ideální doba na grilování. Máme pro vás chutný a jednoduchý recept pro jarní grilování.

Porce: 4
Suroviny:
4 ks sýra s bílou plísní
8 plátků Váhalovy slaniny nebo Chilli boku Váhala nakrájeného na plátky
Lžíce oleje
Bylinky dle preferencí (tymián, bazalka, oregano)
Alobal
Přírodní provázek

Postup:
Sýr rozřízneme na polovinu. Olej smícháme s nasekanými bylinkami, potřeme sýr zvenku i zevnitř, a necháme chvíli marinovat. Pokud máme dostatek času, necháme odležet 24 h. Následně každý marinovaný sýr zabalíme do plátků Váhalovy slaniny nebo Chilli boku Váhala a převážeme přírodním provázkem. Opět zabalíme, tentokrát do dvou vrstev alobalu a grilujeme na mírném ohni 10 min po každé straně. Po deseti minutách sundáme sýr z grilu a podáváme s bagetou a čerstvou zeleninou.

TIP: Váhalova Slanina
Váhalova slanina je vyrobená z libových kousků bůčku, bez kůže a chrupavek, na povrchu je dozlatova zauzená. Získala také prestižní ocenění ZLATÁ SALIMA 2006. Je nejprodávanějším výrobkem firmy Váhala. Slanina neobsahuje lepek a je tedy vhodná pro celiaky. Zakoupíte ve vybraných supermarketech, podnikových prodejnách Váhala nebo na eshopu. Cena: 20,40 Kč. Obsah balení: 80 g.

NOVINKA: Chilli bok Váhala
Představujeme vám novinku – Chilli bok Váhala, je vyroben z vybraných kusů vepřového boku. Obsah vepřového masa činí minimálně 85 %. Jedná se o lahodný produkt, který je na povrchu posypán chilli kořením, jež dodává výrobku znamenitou a lehce pikantní chuť. Chilli bok vás svou plnou masovou a pikantní chutí snadno přesvědčí o své výjimečnosti. Výrobek je bezlepkový, vhodný také pro celiaky. Zakoupíte ve vybraných supermarketech, podnikových prodejnách Váhala nebo na eshopu. Cena za krájený chilli bok: 23 Kč/100 kg. Cena za balení 1,2 kg: 224,60 Kč.

Zdroj: www.vahala.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.