Sluchátka: věrný společník, který nesmí při sportu chybět!

Hřejivé paprsky, upravené cesty a jarní teploty lákají všechny sportovce, aby na sebe vzali běžecké boty, sportovní outfit a vydali se vstříc parkům a cyklostezkám. Jako nezbytný doplněk se jeví i sluchátka, bez kterých by si mnoho sportovců běhání nedokázalo představit. Jaké výhody poslech hudby běžcům přináší?

Hudba ke sportu prostě patří! Pokud chodíte sportovat, tak jste si určitě všimli, že každý druhý má v uších sluchátka a pouští do nich své oblíbené skladby. Toto zjištění není žádnou novinkou – průzkumy z roku 2016 ukazují, že 61 % lidí během sportu poslouchá hudbu. Tento podíl však neustále stoupá a ani letos v roce 2019 tomu nebude jinak.

Jak hudba ovlivňuje sportovní výkony
Český psycholog Petr Beneš říká, že rychlý rytmus, zvýšená hlasitost a pozitivní nádech skladby dokáže nabudit organismus a připravit sportovce na náročnější fyzické aktivity. S tím souhlasí i sportovní psycholog Costas Karageorghis, Ph.D., který dodává: „Hudba má moc pozitivně ovlivnit aspekty nálady jako je vzrušení a štěstí a zároveň redukovat negativní pocity včetně napětí, únavy nebo stresu.“

Teď už tedy víme, že hudba je schopná blokovat vnitřní pocit únavy, kvůli kterému máme zapotřebí více odpočívat a šetřit síly. Díky hudbě je tento pocit rozptýlen, a proto dokážeme běžet rychleji a déle. To dokládají i výzkumy, které zjistily, že rychlá a rytmická hudba zvyšuje naši tělesnou výdrž a prodlouží čas cvičení až o 15 minut.

Mnoho ze sportovců raději běhá bez hudby, protože se bojí, že by je poslech zpomaloval a rozptyloval od pravidelného dýchání. To nemusí být nutně pravda. Pokud si běžci zvolí správný druh hudby, mohou udržovat rychlost dokonce ještě lépe – pro ten nejlepší efekt se doporučuje poslouchat rytmické skladby s tempem 120 beatů za minutu.

Bezpečnost především
Až se rozhodnete vyrazit ven, dbejte při sportu na svou bezpečnost. Vyberte si trasu, která je na běhání vhodná – zkuste třeba parky nebo sportovní hřiště, které splňují všechny předpoklady včetně rovného terénu a bezpečného prostředí. Vyhněte se naopak vozovkám a silnicím, kde by hlasitý poslech hudby mohl způsobit problémy. Kromě vhodné trasy je potřeba najít i ta správná sluchátka. Tady je náš tip:

Dejte si práci s výběrem kvalitních sluchátek – zkuste třeba Yenkee 205
Kvalitní výrobce elektronického příslušenství, Yenkee, přichází s další novinkou v podobě sluchátek YHP 205. Tento kousek disponuje standardem Hi-Res, který zaručuje pro posluchače čistý zvuk s vysokým rozlišením. Při poslechu si můžete hlasitost jednoduše zvýšit nebo snížit pomocí ovladače na kabelu bez zbytečné manipulace s telefonem.

Při sportu budete potřebovat sluchátka, která budou v uších držet. Toto přání vám Yenkee jednoduše splní – jejich ergonomický design v úhlu 45° zaručí pohodlné nošení bez rizika vypadávání. Pokud vás při běhání zaskočí důležitý telefonát, využít můžete všesměrový mikrofon, který v sobě mají sluchátka zabudovaný. Spolehnout se můžete na čistý zvuk, díky kterému budou vaše hovory slyšitelné a srozumitelné.

I při sportu jde vypadat stylově. Sluchátka tak můžete pojmout jako skvělý doplněk, který dodá vašemu outfitu šmrnc. Kromě decentní černé varianty, můžete sáhnout po výraznějších barvách – v nabídce jsou také sluchátka v bílém a zlatém provedení. Poslech oblíbené hudby při sportu slouží jako skvělý zdroj motivace a zábavy. Sluchátka se tak stanou skvělým pomocníkem, díky kterému si běhání nebo jiné sportovní aktivity užijete ještě více. Vyzkoušejte například sluchátka Yenkee, které jsou za nás trefou do černého!

Zdroj: Yenkee, foto: RunCzech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.