Keramické dlaždice v předsíni nepoškodí kamínky ani psí drápky

Rekonstruujete podlahu v předsíni? Přejete si odolnou a snadno udržovatelnou podlahu? Vsaďte na keramické dlaždice. Nevadí jim bláto, písek, voda, v zimě posypová sůl. Odolávají dámským podpatkům, ale i drápkům domácích mazlíčků. Jejich výborná čistitelnost potěší všechny hospodyňky.

Předsíň zpravidla zařizujeme prakticky. Aby podlaha v předsíni vypadala pěkně co nejdéle, musí vydržet zvýšenou zátěž – především mít dostatečnou otěruvzdornost.

Miroslav Levora, zástupce značky RAKO, radí:
U předsíně máte dvě varianty: Můžete zvolit tzv. neglazované dlaždice nebo vybrat glazované dlaždice s dostatečnou otěruvzdorností. Stupeň otěruvzdornosti glazovaných dlaždic je důležitým parametrem – označuje se symbolem PEI 1-5. Čím vyšší stupeň, tím větší zátěž provozu dlažba snese. Pro byty v bytových domech je ideální minimálně stupeň PEI 3. Do předsíní rodinných domů doporučuji min. PEI 4-5 s ohledem na pohyb ve venkovní obuvi a nanášení písku, kamínků či štěrku zvenku.“

Do předsíní často nanášíme kromě písku také vodu, proto volíme ideálně dlažbu s protiskluzným povrchem. „Požadovaná protiskluznost dlažby v bytech, rodinných domech nebo v chalupách není stanovená normou. Ale já osobně doporučuji hodnotu R9, případně R10. Vyšší protiskluznost není nutná, příliš vysoká protiskluznost může omezit snadnou čistitelnost,“ dodává Miroslav Levora.

Předsíň bývá nejmenší místností bytu. Často volíme neutrální barevnost dlaždic, kterou rozsvítí výrazné doplňky. Aby předsíň plnila svou funkci, měli bychom ji sladit a propojit se zbývající částí interiéru, ale i exteriéru. To umožňuje volba podlahových sérií RAKO, v exteriéru pak třeba i dlaždic RAKO Outdoor s tloušťkou 2 nebo 3 cm. Podlaha, která z předsíně pokračuje do obývacího pokoje či kuchyně umí prostor opticky sjednotit a zvětšit. Navíc je dlaždice ideální materiál nad podlahové vytápění.

Tipy na dlaždice RAKO v předsíni:
Série DECO
RAKO otevřelo své archivy a vybralo pro sérii Deco nejzajímavější historické motivy, se kterými designéři dále pracovali. Určitá pohledová nedokonalost je záměrná, má vyvolat iluzi původní historické dlažby. Série Deco vynikne v kombinaci s vlnou neutrální šedi a zemitých tónů, například v kombinaci se sériemi Trend a Cemento. Otěruvzdornost PEI 4, protiskluznost R9. Více na www.rako.cz. Doporučená cena: dlaždice slinutá 60 x 60 cm 540 Kč/ks.

Série RANDOM
Spodní, vstupní patro nabízí vstup do prostorné haly, předsíně, která pak chodbou propojuje kuchyni a obývací halu. Jednotícím prvkem prostoru je keramická dlaždice Random v designu přírodního kamene, formát 60 x 60 cm. Dlaždice jsou ideálním materiálem nad podlahové topení. Otěruvzdornost PEI 5, protiskluznost R9/A. Více na www.rako.cz. Doporučená cena dlaždic Random 60 x 60 cm je 757 Kč/m2.

Série KAAMOS
Předností dlaždic Kaamos je nadčasový design, variabilita, střídmá barevná škála. To vše je předurčuje k širokému uplatnění jak v interiéru, tak exteriéru privátního i veřejného sektoru. Estetický účinek série je založený na imitaci břidlice a kombinuje několik formátů. Série nabízí také dlaždice s 2cm tloušťkou KAAMOS OUTDOOR, což jsou výrobky ideální k propojení interiéru s venkovní terasou. Doporučená cena dlaždic Kaamos od 389 Kč/m2.

Série STONES
Keramické dlaždice Stones 60 x 60 cm propojují zádveří, schody, centrální obytné části i technické místnosti. Díky technickým vlastnostem byla dlažba identického designu s vhodným povrchem pro exteriér použitá i na všech přilehlých venkovních terasách pro maximální propojení interiérové a venkovní části domu. Otěruvzdornost PEI 5, protiskluznost R10/B (pro exteriéry, okolí bazénu), R10/A (předsíň, chodby, vhodné pro bytové domy). Informace o keramických obkladech RAKO na www.rako.cz. Doporučená cena dlaždic Stones od 599 Kč/m2

O společnosti
Společnost LASSELSBERGER je jediným výrobcem keramických obkladů a dlažeb v ČR a zároveň se řadí k největším evropským výrobcům obkladových materiálů. Firma zachovává a rozvíjí tradici české značky RAKO, která v loňském roce oslavila 135. výročí. RAKO nabízí komplexní řešení.

Foto: www.rako.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.