Zell am See Kaprun: Dopřejte si zážitky mezi jezerem a ledovcem

Pod dohledem ledovců, hor a jezer se skrývá místo, které je rájem pro všechny, kdo mají rádi romantické procházky, pro rodiny s dětmi, ale také pro sportovce, kteří se nebojí trochy adrenalinu. V rakouském Zell am See navíc připravili pro letošní jarní sezonu spoustu novinek a zajímavých akcí.

„Pro letošní rok jsme připravili pro návštěvníky našeho regionu výhodnou Mobilní kartu, která jim ještě více zpříjemní pobyt u nás a nám pomůže chránit životní prostředí,“ říká Johanna Klammer z Turistické centrály v Zell am See. S Mobilní kartou, která je platná od 1. 5. do 31. 10. 2019 a hosté ji dostanou při ubytování v místních hotelech a penzionech (platí již od jedné noci), můžete v prázdninovém regionu Zell am See-Kaprun jezdit všemi veřejnými dopravními prostředky zdarma a využívat tak bezplatně autobusy, vlaky i lodě.

„Karta ale také návštěvníkům umožní návštěvu 40 atrakcí a muzeí po celém Salcbursku, zahrnuje slevy na návštěvy koupališť, pláží, vstupy na lanovky, k vodopádům, na vysokohorskou cestu na Grossglockner a mnohé další,“ doplňuje Johanna Klammer a přidává několik osvědčených tipů, kam v Zell am See Kaprun vyrazit a co zažít:

Ideální místo pro první třítisícovku
Chcete zdolat svou první třítisícovku? Pak je právě tady to pravé místo: Výborně značené horské stezky vedou přes vrcholy nad střediskem Zell am See, přes romantické pastviny až k třítisícovým vrcholům kouzelného Národního parku Hohe Tauern. Ti línější se mohou nechat vyvézt lanovkou k vrcholkům hor, komu se ale nezdají ani horské cesty dost strmé, ten může vyrazit na svou první třítisícovku s horským vůdcem! Nabídka turistických cest je obrovská – 400 kilometrů skvěle značených stezek kolem hlavních vrcholů Schmittenhöhe, Maiskogel a Kitzsteinhorn.

Cyklistika pro romantiky i milovníky adrenalinu
Stejně bohatá nabídka vyžití tady ovšem čeká také na cyklisty: Kolem romantického jezera Zell am See se nachází velké množství cyklistických stezek, jejichž celková délka v tomto regionu činí 240 kilometrů. Jednou z nejoblíbenějších v celé Evropě je pak Taurská cyklistická stezka, mountain bikeři zase zbožňují trať z vrcholu Maiskogel nad Zell am See. Na cyklistické stezce světoznámého IRONMANA 70.3. najdou motivovaní jezdci-závodníci prvotřídní tréninkový terén, zatímco bikeři ocení tři vysokohorské freeridové traily na Kitzsteinhornu a adrenalin si doplní v bikerparku v Kaprunu. Rekreační cyklisté mohou naopak zcela v poklidu zvolit elektrokolo. Se svými 25 půjčovnami elektrokol patří Zell am See k největším oblastem s nabídkou těchto pohodových dopravních prostředků v Rakousku.

U dětí nuda nehrozí!
Na své si tady přijdou i rodiny s dětmi, které mohou podnikat nádherné výlety kolem jezera nebo na svazích všudypřítomných hor. Na děti čeká na Schmittenhöhe prázdninový drak Schmidolín, který je zve do svého klubu, kde pořádá řadu dobrodružných akcí – výlety do Zell am See, objevné cesty kolem Schmittenhöhe a mnohé další. Rodinný program „Cool Kids Fun“ a pro starší „Cool Kids Adventure“ zve děti do přírody plné zážitků: lama trekking, pirátské hledání pokladu na jezeře, slacklining nebo stand-up-paddling, střílení z luku nebo zážitkový den na selském dvoře. V létě se pak Zell am See-Kaprun promění v gigantické hřiště pod širým nebem. Obsáhlý program pro rodiny s dětmi „Cool Family“ nabízí pestré aktivity. A připraveni jsou tady i na ty, kdo propadli vášni geocachingu. Vybaveni navigačním přístrojem GPS vyrazíte hledat poklad. Rychlé zbohatnutí sice nehrozí, zato se všichni pobaví.

Sáňkování až do června
A pozor: tohle se bude líbit všem! Návštěvu Ice & snow na ledovci Kitzsteinhorn rozhodně spojte se sáňkováním. V nadmořské výšce 3 000 metrů lze obdivovat a vychutnávat třpytivou bělobu sněhu takřka po celý rok. Velmi oblíbená je rovněž ICE ARENA s klouzačkami, „sněhovou pláží“ a ledovým barem. Odpočinout si pak můžete na lehátkách na unikátní sněhové pláži. Po celý rok je v provozu také sáňkařská dráha Maisflitzer u hory Maiskogel. Radovánky na lyžích až do června vás čekají na ledovci pod Kitzsteinhornem. V nadmořské výšce 3 000 metrů můžete obdivovat a vychutnávat třpytivou bělobu sněhu takřka po celý rok a lyžovat se dá až do 2. června, teprve pak se vleky zastaví.

TIP: Vysokohorský běh kolem nejvyšší hory Rakouska
Není nic krásnějšího a zdravějšího, než pohyb po horských stezkách s výhledy na velkolepý svět hor. A právě toto místo nabízí celou řadů trailů nejrůznějších stupňů obtížnosti. Dámy tady změří své síly 17. – 19. 5. na Women’s Trail Zell am See-Kaprun a závod bude doplněn doprovodným programem v podobě jógy, wellness a večerních eventů. Výzvu pro běžce představuje také závod ve vysokohorském běhu Großglockner Ultra Trail, který se koná 26. – 28. 7., vede kolem nejvyšší rakouské hory Großglockner, probíhá třemi spolkovými zeměmi, sedmi alpskými údolími a šesti obcemi (trať měří 110 kilometrů, ale lze volit i kratší úseky). Komu nestačí ke spokojenosti běh, může se zúčastnit triatlonu. Celkem 113 km měří trať „Ironman 70.3“, který se v Zell am See-Kaprun koná 30. 8. Před krásnou kulisou alpských velikánů změří účastníci své síly v plavání, jízdě na kole a v běhu. A i na děti zde pamatují: pro děvčata je připravena soutěž IRON GIRL Run a pro ty nejmenší IRONKIDS.

Zdroj: www.zellamsee-kaprun.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.