Mikolas Josef vydává svůj sedmý singl Acapella!

Mikolas Josef, nejstreamovanější český hudebník v zahraničí, vydává v pátek 24.5. v 00:00 svůj nejnovější letní hit – Acapella. Nahrávání probíhalo v Torontu, Londýně, Barceloně, Praze a v LA. Na songu spolupracoval Mikolas s umělci 12 různých národností.

O píseň Acapella projevila zájem americká rádia, den po vydání ji nasazují do rotací např. v Miami na Floridě nebo v Kalifornii. Acapella vznikala čtyři roky a první nápady byly nahrané ještě předtím, než vyšla píseň Lie To Me, se kterou se Mikolas umístil na Eurovizi na šestém místě a dosáhl tak historicky nejlepšího výsledku pro Česko.

Jedním ze skladatelů byl například i na Grammy nominovaný Jenson Vaughan, který pracoval s Madonnou, Britney Spears nebo Post Malone. Na produkci se podílel i držitel Grammy Brian Yaskulka (Andy Summers, Lisa Loeb, Deana Carter).

Netypicky pro Mikolasovu produkci v songu uslyšíte hlasy dvou dalších zpěváků – amerického zpěváka Frankie J (známý například z písně Suga Suga a nominovaný na Grammy za svoje album Faith, Hope y Amor) a panamsko-kanadského zpěváka a songwritera Fita Blanka, jehož písně se objevily třeba ve filmu Rychle a Zběsile 7.

“Jsem obrovským fanouškem latino kultury. Hrozně rád jezdím hrát pro jižanské národy, lidi tam mají v sobě těžko popsatelnou energii, která byla inspirací právě pro píseň Acapella,“ komentuje vznik písně Mikolas (který zpívá v této písni také španělsky).

“Takovou hudbu jsem si vždycky přál dělat,“ říká Mikolas a doplňuje: „Jsem rád, že mám tu možnost pracovat a inspirovat se v zahraničí. I díky tomu můžu všechny vydělané peníze investovat tak, jak bych měl – do svých fanoušků. Mám nejlepší fanoušky na světě! Vždycky to tak dělám – vezmu vše co mám a dám to do projektu, který jim právě připravuji. Náklady byly opravdu obrovské, protože už během úvodních připrav ve studiu v Kanadě Acapella nadchla spoustu velkých lidi z branže, ti ji pustili jiným slavným lidem, kteří pak za mnou přiletěli do Ameriky, a třeba Frankie J, který má v kapse nominaci na Grammy, přivezl další nápady. A zaplať pánbůh, že tyhle možnosti nám svět nabízí a můžeme konečně i my na tuhle hudební úroveň dosáhnout.“

„Nikdy nebyla produkce nákladnější, časově náročnější a nikdy jsme nepřipravovali song s takovou péčí jako tento. Náklady na výrobu tohoto songu s klipem se pohybují přes 250 000 dolarů, což je největší investice do písně za celou moji kariéru. Bezmezně jí ale věřím a už jenom to, že mohla přijít na svět v takové parádě beru jako splněný sen. Natáčeli jsme hlavně v Barceloně, taky v Praze a v Thajsku, přivezli jsme lidi ze všech koutů světa. K mému zajetému týmu jsem nabral nové talenty a stálo to za to,“ dodává Mikolas o videoklipu, který opět sám režíroval.

V klipu si zahrála slovenská moderátorka a modelka Mária Zelinová. „Mária je naprostá profesionálka a dělat s ní byla obrovská radost. Přestože jí při natáčení trápily zdravotní komplikace, rozhodla se pracovat dál a věřím, že byla mnohým z celého teamu včetně mě velkou motivací.“

Foto: archiv M. Josefa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.