Kdo obdrží ocenění za humor v rámci Komedy festu? Těšit se může Kolářová, Svěrák, Kolečko i Spejbl a Hurvínek!

Herečka Daniela Kolářová, herec, textař i dramatik Zdeněk Svěrák, scénárista, dramatik a režisér Petr Kolečko, který stojí i za fenoménem poslední doby seriál Most, ale i Spejbl a Hurvínek se v neděli 26. května dočkají prestižního ocenění. V rámci plzeňského 6. ročníku Komedy fest získají cenu za dlouhodobý přínos českému humoru. K tomu všemu bude festival plný zvučných jmen!

„Nádherné a velmi hodnotné ceny, které jsou malované čistým zlatem vytváří přímo pro ně designérka a sklářka Gordana od níž pocházelo ocenění pro festival i v loňském roce. Tehdy jej získala jak Jiřina Bohdalová, tak i její herecký kolega Stanislav Zindulka. Jsme velice rádi, že se nám podařilo mu ji ještě předat…,“ uvedl PR manažer festivalu René Kekely.

Unikátní tvorba designérky Gordany, která tvoří pod značkou Gordana Glass je spojením speciální techniky – taveného a lehaného skla a následně zdobeného zlatem i jinými doplňky. Už v minulosti tato fenomenální umělkyně potěšila svými díly například britskou královnu Alžbětu II., monackého knížete Alberta II., papeže Benedikta XVI, norského krále Haralda V. či amerického moderátora Larryho Kinga, ale i celou řadu dalších jejích osobností…

Ocenění Daniele Kolářové, Zdeňku Svěrákovi, Petru Kolčkovi, Hurvínkovi a Spejblovi – a Divadlu Spejbla a Hurvínka pod vedením ředitelky Denisy Kirchnerové bude předáno v průběhu zahajovacího večera. Toho se zúčastní i přední a dnes již světový light-art a street art umělec, ´světlomalíř´ Alex Dowis, který se také jako historicky 1. Čech prezentoval v televizní show Amerika má talent, a kterého si před lety po úspěchu v Česko Slovensko má talent ke spolupráci na několik tour přizvala zpěvačka Lucie Bílá. Co Dowis a jeho tým během večera předvedou, je zatím tajemstvím….

„My jsme velmi potěšeni, že se nám daří na festival přivážet jak velmi zajímavá a zvučná jména, tak i poskládat program, aby si v něm každý našel to své. A také nás těší, že paní Gordana s námi spolupracuje právě na cenách pro tak významné umělce, které tvoří přímo jmenovitě pro ně…,“ podotkl producent Komedy festu Jiří Turek.

Na plzeňském festivalu humoru Komedy fest bude i letos celá řada velkých jmen jako jsou třeba: Jana Paulová, Pavel Zedníček, Simona Babčáková, Pavel Liška, Táňa Vilhelmová, David Prachař, Linda Rybová, Jan Dolanský, Martin Zounar, Martina Randová, Simona Stašová, Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková a další…

Návštěvníci Open Air se v amfiteátru OC Plaza mohou těšit na kapelu The Tap Tap, Zdeňka Izera, One man show Caveman, nevšední představení čtyř hereček Můžem i s mužem, Nekorektní skeče – Tros Boys, Stand up comedy Na Stojáka Live i závěrečnou DJ Live show Leoše Mareše…

Děti do 15 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup ZDARMA!  Ostatní si mohou vstupenky pořídit jak on-line přes program GoOut nebo přímo na webu: www.komedyfest.cz či ještě na místě konání v amfiteátru OC Plaza.

Na webu www.komedyfest.cz i na facebookové stránce https://www.facebook.com/komedyfest najdou zájemci veškeré informace, včetně programu festivalu humoru KOMEDY FEST 2019.

Foto: Komedy fest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.