Zapomeňte na streaming a digitální šidítka, Zpěvomat na ulici zazpívá naživo jen pro vás!

Již pošesté se v pondělí 3. června v pražských ulicích objeví Zpěvomat, nástroj s lidským hlasem a srdcem, jehož „energetickým zdrojem, hardwarem, softwarem i displejem“ je otevřenost, láska k hudbě a talent mnoha nadšenců, profesionálů i amatérů. Skupinky zpívajících pod vedením zkušených muzikantů-lektorů se opět objeví v odpoledních hodinách prvního červnového pondělí na náměstí Míru, Andělu, I. P. Pavlova, Jungmannově náměstí a Hradčanské, aby kolemjdoucím na pár minut nabídli zastavení, kde bude jen pro ně znít živá hudba a zpěv v podání lidských bytostí, nikoli ze sluchátek nebo reproduktorů.

„Místo rozhovorů chatujeme, místo setkávání se s přáteli dřepíme u Facebooku, místo vyprávění příběhů postujeme stories, místo domácího muzicírování se na nás valí nekonečný proud možností z YouTube a Spotify, ze kterého už si mnohdy ani neumíme vybrat,” říká zakladatelka Zpěvomatu Ridina Ahmedová a dodává: „Možnost usednout na židli nechat se oslovit jen tím nejpřirozenějším způsobem – lidským hlasem, nechat si zazpívat vybranou skladbu, je dárek, kterou náš Zpěvomat nabízí již pošesté. Je to zastávka v ubíjejícím shonu a ruchu všedního dne, možnost komfortního vystoupení z našich (ne)komfortních zón, chatrně podpíraných digitálním smogem a odlidštěnými technologiemi – jednoduše zážitek prosté sdílené radosti z hudby.“

Lektory hudebních entuziastů, kteří v Praze vdechnou život Zpěvomatu, letos budou Vladivojna La Chia, živelná zpěvačka, textařka, skladatelka filmové a divadelní hudby, Jakub Kacar, sbormistr, univerzitní pedagog a hudebník, vedoucí vokální skupiny Appendix, dále balkánská zpěvačka a pianistka s velikým hlasem Aida Mujačić, energií nabušená jazzová a funky zpěvačka Mirka Novak a konečně také Endru (aka Ondřej Havlík), renomovaný beatboxer, zpěvák a vokální improvizátor, vícemistr světa v loopingu.

Zpěvomat je pro posluchače i účastníky zcela zdarma. Ještě stále se mohou hlásit i zájemci o aktivní účast ve Zpěvomatu.

Místa konání:
Praha 1 – Jungmannovo náměstí (za sochou Jungmanna), 15 – 17:30h
Praha 2 – Tylovo náměstí vedle KFC, 15 – 17:30h
Praha 2 – náměstí Míru (před kostelem) 15:30 – 18h
Praha 5 – Anděl (před OC Smíchov), 14:30 – 17h
Praha 6 – Hradčanská (před přechodem kolejí z ulice Milady Horákové), 14:30 – 17h

Ridina Ahmedová se dlouhodobě věnuje práci s lidským hlasem nejen jako vynikající autorka a interpretka (vzpomeňme na její fascinující souznění s Bobbym McFerrinem při jeho prvním vystoupení v Česku), ale i v širších souvislostech jako vyhledávaná a úspěšná lektorka a zakladatelka Hlasohledu. V současné době společně s basistou Petrem Tichým působí v projektu HLASkontraBAS, stejnojmenné album bylo nominováno na cenu Anděl 2016 v kategorii world music.

Všechny informace, podrobnosti a aktuality najdete na Facebooku Zpěvomatu na www.facebook.com/zpevomat nebo na stránkách www.hlasohled.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.