Jak na nejlepší Vejce Benedikt? Inspiraci najdete v Jan Paukert Bistro!

Na Rohanském nábřeží v pražském Karlíně se na jaře znovuotevřel polyfunkční podnik Jan Paukert Bistro v pozměněné podobě. Útulné bistro, jak již název napovídá, odkazuje na historii luxusního prvorepublikového lahůdkářství Jan Paukert, jež svého času pravidelně navštěvovali takoví velikáni jako třeba Jan Werich, Vlasta Burian nebo Ema Destinová. Teď ho vede vyhlášený italský kuchař Gianfranco Coizza, který aktuální menu rozšířil i o bohatou snídaňovou nabídku skýtající jen ty největší lahůdky. Mezi nimi nechybí ani vyhlášené Vejce Benedikt. To si nyní můžete podle jeho receptu zkusit připravit i doma.

Vejce Benedikt podle Gianfranca Coizzi
Pokud si chcete dopřát opravdu královskou snídani, vsaďte na úpravu vajec podle kuchaře Gianfranca Coizzi z Jan Paukert Bistro, který působí i v Gourmet Academy. A jak na to? Nejdříve si připravte Holandskou omáčku a dejte ji chladit do lednice. Poté lehce potřete máslem anglický muffin a dejte na něj 4-5 lístků čerstvého špenátu, 2 plátky kvalitní šunky. Pak už přijde na řadu to nejdůležitější, což je pošírované vejce. „Musíte si dávat pozor na to, aby vejce bylo krásně kulaté. Bílek musí mít pevnou strukturu, žloutek musí být krásně vláčný. Ideální je používat farmářská vejce. Ty mají správnou chuť i konzistenci,“ radí šéfkuchař Gianfranca Coizza Na závěr se celé vejce pokryje vychlazenou Holandskou omáčkou.

Nechte si snídani připravit odborníky
Nepatříte-li zrovna mezi nejschopnější kuchaře a raději si pochutnáváte na jídle od profesionálů, rozhodně si nenechte ujít aktuální snídaňovou nabídku v karlínském Jan Paukert Bistro. Na své si tu přijdou jak milovníci slaných snídaní, tak i ti co dávají přednost spíše sladkým variantám. V nabídce je i několik pokrmů vhodných pro vegetariány. Všechna jídla se připravují výhradně ze surovin od kvalitních a prověřených dodavatelů.

Mezi jednu z nejoblíbenějších zdejších pochoutek vedle Vejce Benedikt představuje Snídaně Paukert, která obsahuje šunku od kosti, sýr, máslo, chléb, croissant, marmeládu a pomerančový fresh. Neméně oblíbená je pak třeba vaječná omeleta, avokádový toust se ztraceným vejcem nebo místí legendární pohankové lívance. V nabídce pak nechybí ani párky, vejce do skla, ham & eggs, míchaná vejce, ovesná či chia kaše nebo jogurt s ovocem a granolou.

Jan Paukert Bistro najdete na adrese Rohanské nábřeží 671/15. Otevřeno je vždy od pondělí do pátku od 7:30 do 21:30 hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.