Poslední možnost prohlédnout si Státní Operu v rekonstrukci. Zavítejte 2. června na Den otevřených dveří!

Znovuotevření Státní opery se blíží. Než se tomu tak v neděli 5. ledna 2020 stane, můžete využít poslední možnosti navštívit staveniště. Poslední Den otevřených dveří v rekonstruované Státní opeře proběhne v neděli 2. června 2019 od 9 hodin. Prohlídková trasa povede staveništěm, nebude bezbariérová a pro její absolvování bude třeba překonat náročný terén. Vstupné je zdarma po předchozí bezplatné registraci zájemců.

Rekonstrukce Státní opery byla zahájena 13. března 2017. Největší problém způsobovaly ve staré budově rozvody – zejména elektroinstalace, voda, topení a odpady. Jako nutná se ukázala rovněž sanace vlhkosti. Pozornost je věnována také hornímu a spodnímu jevišti. Nově navržený systém točny nabídne obrovskou variabilitu a scénické možnosti, kdy pomocí primárních a sekundárních stolů bude možné vytvářet různé varianty uspořádání jeviště. Státní opera bude tedy díky moderní točně mít mnohem větší scénografický potenciál.

Samozřejmostí jsou restaurátorské práce na interiérové výzdobě hledištní části. Rekonstrukcí prochází i skleněná fasáda přilehlé provozní budovy a fasáda historické budovy. V provozní budově dojde k renovaci kanceláří, zkušeben, baletního a sborového sálu. V divadle se také opraví šatny umělců i sociální zázemí.

Kontakt pro bezplatnou registraci na Den otevřených dveří pro veřejnost: Lucie Flemrová, l.flemrova@narodni-divadlo.cz

Více informací o probíhající rekonstrukci najdete na: www.statnioperavrekonstrukci.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.