Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Proč se Na Maninách mělo vraždit a nakonec se nevraždilo?

Určitě znáte ten pocit, kdy se vám v tu nejméně vhodnou chvíli něco přihodí. Stane-li se toto v rodinném kruhu či mezi přáteli, dá se s tím ještě „žít“. Stane-li se to, co nechcete, na jevišti před premiérovými diváky, máte pocit, že na vás spadlo nebe.

Zapomene-li herec text, můžete se z toho vymluvit. Zhasne-li na jevišti lampa, najde si světlo jiné. Dá se vyřešit i chybějící rekvizita – někdy. Ovšem pokud selže divadelní pistole, s kterou máte svého soka zastřelit, je to průšvih! Jen geniální herci se z této šlamastiky dokáží vyhrabat. Těmito génii byli při premiéře komedie Hra se smrtí v Divadle Na Maninách ostřílení herci Otakar Brousek a Pavel Batěk.

„Stalo se přesně to, co nikdo nechtěl. Pistole nevystřelila. Proto jsme tuhle nečekanou lapálii zahrnuli do hry. Co jiného s tím můžete dělat. S Pavlem Baťkem se dobře známe z Divadla Na Vinohradech, mohli jsme si tedy dovolit dohrát tuto improvizaci do až konce. Takže odpověď na otázku, proč se nakonec nevraždilo, je jasná. Zasekl se nám revolver,“ s úsměvem vysvětloval Otakar Brousek.

Komedie Anthony Shaffera Hra se smrtí v režii Tomáše Vondrovice má už pevné místo v repertoáru Divadla Na Maninách. Počítá se s tím, že herci s komedií vyjedou i mezi diváky po republice. Poprvé se jim představí 16. července na Letní scéně zámku Mělník.

Foto: Herminapress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *