Den otců: Udělejte svému tátovi radost!

Zatímco svátek matek a dětí slavíme ve velkém, Den otců je často opomíjen, a to je velká škoda. Různé země jej slaví v průběhu celého roku, nejčastěji ale třetí červnovou neděli, která letos připadá na 16. června. I když u nás zatím nemá dlouhou tradici, neměli bychom na něj zapomenout. Je totiž báječnou příležitostí, jak tátovi poděkovat za jeho důležitou roli v našem životě.

Svátek se stoletou historií
První oslava Dne otců se konala už v roce 1910. Tradici založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. První oslava Dne otců byla proto spíše soukromého charakteru, proběhla v americkém městečku Spokane ve státě Washington v den narozenin Sonořina otce. Popularita svátku ale rychle rostla a v roce 1966 se díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi stala třetí červnová neděle oficiálně Dnem otců.

Co tatínka skutečně potěší
Podání ruky, pusa a přání je samozřejmostí, ale popravdě, kdo by nechtěl pro svého rodiče udělat něco speciálního? Pokud chcete tátovi poděkovat za to, jak se o vás v mládí staral, naplánujte pro něj výjimečný zážitek, na který jen tak nezapomene. Nejenže zažije něco nového, ale navždy bude mít tuto chvíli spojenou s vámi.

“Chlapi mnohem více než hmotné dárky oceňují zážitky. Hlavně takové, které je vytrhnou ze stereotypu a donutí vstát z gauče. O jaký zážitek by mělo přesně jít záleží na povaze a preferencích jednotlivce, radí Rostislav Peníška ze zážitkového portálu pro chlapy Adrop.cz.

Každý otec je originál
Pokud tatínkovi chcete udělat radost, zamyslete se, jaký je typ, čím tráví volný čas a o čem rád mluví. Pokud je váš táta prototypem gentlemana a gurmána, nejlépe si užije stylovou ochutnávku kvalitního alkoholu nebo jídla v dobré restauraci. Podle toho, co mu chutná nejvíce, ho můžete potěšit buď degustací whisky, rumů nebo světových vín pod vedením profesionála. Jeho chuťové buňky budou v sedmém nebi a rázem zapomene na všechen stres a starosti.

Tip: Ochutnávka prvotřídních rumů ve stylovém jazzovém klubu
Dopřejte mu jedinečnou příležitost ponořit se do tajů originálních chutí těch nejlepších rumů světových značek. Degustace se skládá z 5 vzorků prvotřídních rumů a je zasazena do jedinečného prostředí jazzového klubu. Váš táta pozná chuťové rozmanitosti a specifika různých oblastí, jako je třeba Dominikánská republika, Guayana či Jamajka. Cena zážitku: od 600 korun

Má váš otec rád spíše drsné zážitky, mluví nadšeně o obrovských strojích, které zdolají každý terén a rád si zavzpomíná na vojenský dril? Dejte mu dárek, který ho na pár hodin přenese do prostředí jako vystřiženého z akčních filmů. Může si vyzkoušet projížďku tankem, nebo vzít do ruky pořádnou zbraň a zastřílet si na střelnici. Určitě se vrátí plný adrenalinu a endorfinů.

Tip: Zážitková střelba na kryté střelnici
Zážitková střelba na kryté střelnici je pro akčního tátu to pravé ořechové. Na střelnici si i bez zbrojního průkazu vyzkouší střelbu z pistole, brokovnice, revolveru či legendárního samopalu Škorpion. Akční zážitek je zaručen a pohled na prostřílený terč vzbudí v každém muži vlnu nadšení. U tohoto typu zážitku si obdarovaný může vybrat z více variant lokalit a z různých kombinací zbraní, které si vyzkouší. Cena zážitku: od 1339 korun.

Je váš táta nadšenec do adrenalinových aktivit a ve svém věku si na různých atrakcích nebo strojích umí užívat jako malý kluk? Pak ho pošlete na jednu z největších šíleností v Česku, simulátor volného pádu. Ve větrném tunelu se proletí až rychlostí 280 km/h a vyzkouší si, jaké pocity zažívají letci při volném pádu seskoku padákem.

Tip: Létání ve větrném tunelu
Větrný tunel přivede do euforie každého, kdo touží okusit volný pád. Váš táta se prolétnete neuvěřitelnou rychlostí 200 až 270 km/hod a zažije pocit, jako by právě skočil z letadla. Jestli pátráte po nezapomenutelném dárku, simulátor volného pádu je trefou do černého. Cena zážitku: od 1 500 Kč

Všem aktivním a zároveň společenským tatínkům udělá radost společný výlet. Ten ale nesmí být jen tak ledajaký. Naplánujte návštěvu místa, na které má dobré vzpomínky z mládí nebo ho překvapte výletem tam, kam se chtěl vždycky podívat. Můžete tajně domluvit i účast jeho kamaráda a poslat je na společnou exkurzi do pivovaru, samozřejmě včetně ochutnávky.

Tip: Prohlídka pivovaru s degustací
Klasický světlý ležák, tmavý ležák, pšeničné pivo, kávové pivo, banánové a višňové pivo, IPA, pivní sekt, speciál měsíce, kopřivové pivo… všechny tyhle druhy piva může ochutnat a k tomu se i dozvědět tajemství výroby nejoblíbenějšího nápoje českých mužů. Cena zážitku: od 1000 korun.

Další originální dárky ke dni otců najdete na www.adrop.cz/darek-pro-tatu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.