Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZdraví

Zorka Hejdová a Vojtěch Drahokoupil podpořili akci zaměřenou na získávání nových dárců krve!

V úterý 11. června se na pražském Andělu konala akce v rámci kampaně „Neplivejte krev, darujte krev“. Cílem akce bylo inspirovat k darování krve nové dárce. Událost přišly osobně podpořit i některé známé osobnosti, jako jsou například moderátorka Zorka Hejdová a zpěvák a muzikálový herec Vojtěch Drahokoupil.

U metra na pražském Andělu lékaři z Ústřední vojenské nemocnice připravili mobilní transfuzní stanici ATOS. Od 10 hodin do 16 hodin se u stanu objevilo mnoho zájemců, kteří chtěli svou krev darovat. Po krátkém předodběrovém vyšetření a vyplnění nutných dokumentů se prvodárcům krev přímo na místě odebírala. Ještě tentýž den odpoledne byla krev odvezena do ÚVN na transfuzní oddělení, kde projde dalšími podrobnými testy.

Každý prvodárce zůstává v databázi dárců a může tak začít krev darovat pravidelně, a to nejen v Ústřední vojenské nemocnici. Krev je možné darovat jednou za tři měsíce.

Vojtěch Drahokoupil

Příchozí rádi využívali i možnost zjištění své krevní skupiny. Test byl prováděn vpichem do prstu a výsledek byl hotový za pár minut. Této možnosti využívali i ti, kteří nemohli například z důvodu nízkého tlaku krev na místě darovat.

Vzhledem k tomu, že původcem kampaně je výrobce značky zubních past Parodontax, zaměřené na péči o ústní dutinu, zájemci si mohli nechat zkontrolovat také zubní plak.

„Ačkoli bylo venku opravdu horko, zájemců o darování krve dorazilo na akci opravdu hodně. Máme velkou radost, že se lidé rozhodli krvácet z lepšího důvodu než je onemocnění dásní,“ uvedla brand manažerka značky Parodontax Ivana Maršáková.

Tímto speciálním eventem však kampaň ještě nekončí. Pokud se zájemci o darování krve nemohli akce na Andělu zúčastnit, mohou pomoci i jinak. Do 16. června poputují 3 Kč za každý prodaný kus produktů Parodontax Českému červenému kříži na podporu projektů spojených s dárcovstvím krve.

A protože Česká republika stále prvodárce hledá, mohou zájemci krev darovat v jakékoli transfuzní stanici v České republice. Stačí, když se na vybrané místo objednají. Od záchrany života tak každého dělí jen pár kroků.

Zdroj: Parodontax 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *