Nová účinná a šetrná řada ProNature pro vaši domácnost

Hledáte způsob, jak udržet vaši domácnost déle čistou, svěží a zároveň být šetrní k životnímu prostředí? Henkel vyslyšel přání spotřebitelů a představuje nové WC bloky Bref ProNature a přípravek na mytí oken Clin ProNature.

Nové tuhé wc bloky Bref ProNature ve variantách Mint & Eukalyptus a Grapefruit obsahují 100% biologicky odbouratelné surfaktanty a jsou zcela bez silikonů. Bloky Bref ProNature mají košíček vyrobený z recyklovaných plastů. Větší část obalu WC bloku je recyklovaná i recyklovatelná.

Novinka Clin ProNature obsahuje 99,9 % přírodních složek a je nabízena v lahvích, které jsou vyrobeny ze 100 % z recyklovaných plastů. Díky Clinu ProNature je od teď možné mýt i okna zcela ekologickým způsobem. Za tento krok si Clin ProNature vysloužil ocenění EU Ecolabel – oficiální označení Evropské unie pro výrobky a služby šetrné k životnímu prostředí. Navíc se Clin zavázal, že všechny lahve s rozprašovačem a jejich náhradní náplně budou do konce roku 2019 vyráběny 100 % z recyklovatelných materiálů.

V době uvědomění si nevýhod jednorázových plastů, si stále více lidí vybírá produkty s ohledem na životní prostředí. Umíme je ale správně rozeznat? Recyklované a recyklovatelné obaly nejsou jedno a totéž. Recyklovaný je takový obal, pro jehož výrobu byl použit již alespoň jednou použitý plast. Recyklovatelný je pak obal výrobku, který se může ještě znovu použít, a tudíž je vhodné ho sbírat a správně třídit. Používání recyklovatelných materiálů využívá podstatně méně zdrojů i energie a pomáhá dlouhodobě snižovat emise CO2. Společnost Henkel se zavázala, že nejpozději do roku 2025 budou obaly všech jejích výrobků pracích a čisticích prostředků recyklovatelné, znovu použitelné, nebo kompostovatelné.

Nové WC bloky Bref ProNature jsou k dostání v obchodech ve velikostech Single / Duo / Trio. Cena této novinky v single provedení činí 54,90 Kč. Prostředek na mytí oken Clin ProNature najdete na pultech maloobchodního prodeje v lahvích s rozprašovačem o velikosti 500 ml za cenu 49,90 Kč.

Zdroj: www.bref-wc.cz, www.henkel.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.