Přijďte se podívat na největší olympijskou událost roku

Olympiáda dětí a mládeže se bude konat 23. – 28. června na několika sportovištích v Libereckém kraji. Jedná se o republikovou soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň, která sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her.

Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. Olympiáda dětí a mládeže se koná každoročně, jen se střídá její letní a zimní podoba.

Letní Olympiády dětí a mládeže se účastní kolem 4000 nadějných sportovců. „Jsem přesvědčen, že mezi nimi budou budoucí účastníci olympijských her i příští olympijští medailisté,“ říká Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Z každé Olympiády dětí a mládeže se hned několika sportovcům splní sen o startu na olympijských hrách či olympijských medailích. I proto je Olympiáda dětí a mládeže obrovským impulzem pro sportovní kariéry všech účastníků. Slavnými účastníky Olympiády dětí a mládeže jsou například snowboardistka Ester Ledecká, kanoisté Josef Dostál a Martin Fuksa, atleti Jan Kudlička a Michaela Hrubá, krasobruslař Michal Březina, jachtař Viktor Teplý nebo plavci Jan Micka a Barbora Závadová.

„Jako generální partneři Českého olympijského týmu si uvědomujeme, že s přípravou olympioniků se musí začínat v útlém věku. Proto jsme se kromě realizace dalších sportovních projektů s dětmi, rozhodli dlouhodobě podpořit také Olympiádu dětí a mládeže,“ říká k rozhýbávání českých dětí Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky.

Olympiáda dětí a mládeže je volně přístupná veřejnosti, takže neváhejte a zajeďte se koncem června podívat do Liberce či Jablonce nad Nisou. Můžete fandit dětem, projít si areál a vyzkoušet si vybrané sporty. Vstup na sportoviště i do olympijského domu je zdarma. Více informací na webu odm.olympic.cz.

Zdroj: Sazka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.