Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Závěr výroční sezony v Divadle Na zábradlí: Křest publikace ZÁBRADLÍ 1958–2018 spolu s inscenací Cizinec

Letošní sezóně v Divadle Na zábradlí dominovaly oslavy 60. výročí založení, které symbolicky vyvrcholí 21. června od 18:15 křtem nové publikace Ilony Smejkalové věnované šedesátileté historii divadla. Pozoruhodná knížka nazvaná prostě a jednoduše ZÁBRADLÍ 1958–2018 OD VYSKOČILA K MIKULÁŠKOVI mapuje všechny významné éry divadla a je doplněna řadou archivních fotografií.

Na oslavu zrodu nové knihy od 19:00 naváže osobitá divadelní adaptace románu Alberta Camuse Cizinec v režii Jana Mikuláška. Protagonista Meursault (Honza Hájek, Jiří Vyorálek, Stanislav Majer, Miloslav König a Ivan Lupták), náhodný vrah, je odsouzen k smrti, protože nechce přijmout roli ve společenských stereotypech. „Cizinec” bez jediného náznaku hrdinského chování souhlasí s tím, že zemře pro pravdu, aniž by ji těm druhým vnucoval. Skutečnost kolem sebe přijímá, ale nehodnotí, je ve světě cizincem, neúčastným divákem.

Na místě si budete moci zakoupit novinku ZÁBRADLÍ 1958–2018 OD VYSKOČILA K MIKULÁŠKOVI za 200 Kč a všechen merchandise (trička, pohlednice, batůžek, CD Velvet Havel ad.) Divadla Na zábradlí!

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Na zábradlí nebo on-line na www.nazabradli.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *