První nositelný senzor bez baterie MY SKIN TRACK UV pro zlepšení bezpečnosti pleti, který monitoruje UV záření, znečištění, pyly a vlhkost!

La Roche-Posay s potěšením oznamuje celosvětové uvedení My Skin Track UV – svého prvního nositelného elektronického senzoru bez baterie a související doprovodné aplikace pro měření osobní expozice UV záření, znečištění, vlhkosti a pylů.

V listopadu byl senzor nejprve uveden v USA, nyní je My Skin Track UV již k dostání také na apple.com/cz. My Skin Track UV byl vyvinut ve spolupráci s technologickým inkubátorem společnosti L´Oréal, jenž pokračuje ve svém dlouholetém závazku věnovat se výzkumu pokožky, bezpečnému pobytu na slunci a inovacím. My Skin Track UV umožňuje uživatelům lépe porozumět okolnímu prostředí, aby poté mohli učinit informovaná rozhodnutí související s jejich pokožkou.

„Značka La Roche-Posay se již před více než 40 lety zavázala stát se průkopníkem v oblasti vědy a přinášet zákazníkům inovativní řešení inspirovaná dermatologií. Health-tech inovace, jako například My Skin Track UV, představují vynikající příležitost nabídnout spotřebitelům více personalizovaná řešení a doporučení stejně jako šanci zákazníky vzdělávat v tom, jak správně pečovat o pleť,“ uvedla Laetitia Toupet, globální generální ředitelka La Roche-Posay. „Má to nesmírný význam ve světě, kde stále roste nejen množství okolních agresivních činitelů, ale také počet lidí s kožními problémy.“

Oceněný senzor My Skin Track UV, vytvořený La Roche-Posay, měří paprsky UVA i UVB záření a poskytuje okamžité aktualizace, zároveň tato data po dobu až tří měsíců také uchovává. Senzor, který neobsahuje baterii, je aktivován sluncem a napájen chytrým telefonem uživatele, k přenosu dat využívá technologii Near Field Communication. My Skin Track UV předává shromažďovaná data do doprovodné aplikace pomocí jednoduché funkce, aktivované jediným dotykem: pro aktualizaci aplikace My Skin Track UV se uživatel jednoduše dotkne svého telefonu.

Kromě detailních dat, souvisejících s UV expozicí, aplikace rovněž poskytuje informace ohledně úrovně vlhkosti, množství pylů a znečištění. Aplikaci lze navíc lehce spárovat s aplikací Zdraví ve Vašem chytrém telefonu. Senzor My Skin Track UV byl navržen ve spolupráci s vizionářským designérem Yvesem Beharem. Samotný senzor působí velmi diskrétně – je 12 mm široký, 6 mm vysoký a pochlubit se může také voděodolností. Díky odolnému kovovému klipu jej můžete pohodlně připnout na oblečení či doplňky.

Náš výzkumný tým již delší dobu poukazuje na to, že by zákazníci měli lépe porozumět své UV expozici,“ sdělil Guive Balooch, viceprezident a ředitel Výzkumného a inovativního inkubátoru L´Oréal. „Vytvořili jsme tento senzor v takové podobě, aby jej bylo možné snadno a bez problémů začlenit do každodenního života těch, kteří jej používají. Doufáme, že uvedení této technologie lidem usnadní rozhodování a v zájmu své kůže budou volit chytře a bezpečně.“

Inovace, která mění chování lidí
Značka La Roche-Posay společně s technologickým inkubátorem L´Oréal vypracovala s My Skin Track UV studii zkoumající způsoby, jimiž lidé senzor a aplikaci využívají a jak reagují na různou intenzitu slunce, úroveň znečištění, pylu, vlhkosti a teploty. Studie byla provedena v Brazílii, zúčastnilo se jí 76 žen a mužů s různými typy pleti, včetně těch s citlivou pletí a kožními onemocněními, jako jsou například alergie, ekzém či akné. Po osmi dnech každodenního používání senzoru 78 % osob potvrdilo, že jim informace poskytnuté aplikací pomáhají pečovat o pokožku, a 68 % z nich uvedlo, že po přečtení informací zprostředkovaných aplikací změnilo své chování.

Průkopník v oblasti Beauty Tech
Značka La Roche-Posay je doporučována 90 000 dermatology z celého světa, s nimiž úzce spolupracuje na vývoji bezpečných a účinných produktů péče o pleť: řada opalovacích přípravků Anthelios k dnešnímu dni získala přes 60 ocenění v oblasti kosmetiky. Kromě vývoje produktů se značka La Roche-Posay zavázala také k tomu stát se průkopníkem v oblasti kosmetických technologií: v roce 2016 uvedla první pružný senzor na kůži pro monitoring UV záření. Zároveň v roce 2019 La Roche-Posay přichází s aplikací Effaclar Spotscan, první webovou aplikací vyvinutou dermatology, jež pomocí umělé inteligence analyzuje aknózní pleť a poskytuje personalizované poradenství a doporučení.

My Skin Track UV je nyní k dispozici na apple.com/cz a za 1699,- Kč.

Zdroj: www.laroche-posay.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.