V Divadle Radka Brzobohatého proběhla premiéra Přeletu nad kukaččím hnízdem. Nadšení diváci tleskali ve stoje a po představení nešetřili chválou!

Naplněné hlediště zhlédlo včera 19.6.2019 novou hru Divadla Radka Brzobohatého, Přelet nad kukaččím hnízdem. V roli McMurphyho se představil Miroslav Hrabě. Roli sestry Ratchedové ztvárnila Romana Goščíková. Diváci a hosté premiéry neskrývali své nadšení a po představení blahopřáli hercům a režisérovi Lukášovi Burianovi ke skvělému výkonu. Druhá premiéra proběhne v nové sezóně, 14.9.2019.

Mezi hosty premiéry nechyběli Valerie Zawadská, Michaela Dolinová, Simona Postlerová, Hanka Křížková, Jan Rosák, Denisa Nesvačilová, Kateřina Peřinová, Štěpán Tuček či Lucie Kožinová. Slavnou předlohu od Kena Keseyho převedl Lukáš Burian do divadelní podoby s citem a vkusem. Scéna od Matouše Škorpíka, hudba Kuby Kubína a kostýmy Lucie Herejtové umocnily skvělé herecké výkony v pevné dílo, které vtáhlo diváky do děje, emocí a naléhavosti tématu.

Přelet nad kukaččím hnízdem je strhujícím soubojem hrdosti a radosti ze života s absolutismem a tyranií. Věčně aktuální téma, kde jsou hranice a kdo je určuje. Boj jedince, temperamentního vyvrhele McMurphyho utíkajícího pod rouškou bláznovství před nápravným zařízením, se společností, nadvládou a hierarchií v podobě psychiatrické léčebny.

Stejnojmenný román Kena Keseyho se vepsal mezi základní texty 60. let a hnutí hippies. Jeho dramatizace se hraje s úspěchem po celém světě a získala mnoho ocenění včetně Newyorské kritiky a Tony Award. Román se dočkal i filmové adaptace českým režisérem Milošem Formanem, kde hlavní roli ztvárnil Jack Nicholson. Film získal 5 Oscarů, za nejlepší film, herce, herečku, režii a scénář a nesmazatelně se zapsal do světového povědomí.

Aby se vyhnul vězení, zvolil psychiatrickou léčebnu. Ale možná udělal tu největší chybu svého života…  Strhující příběh o souboji mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem.

Autor: Dale Wasserman
Režie: Lukáš Burian
Překlad: Luděk Kárl
Hudba: Kuba Kubín
Kostýmy: Lucie Herejtová
Scéna: Matouš Škorpík
Hrají: Miroslav Hrabě/Lukáš Burian, Romana Goščíková/Anna Kulovaná, Petr Klimeš, Milan Enčev, Lukáš Malínek, Jindřich Žampa/Martin Šnajdr, Karel Hábl/Antonín Hardt, Alžběta Fišerová/Barbora Kepková, Michal Roneš, Marek Helma

Zdroj: https://divadlorb.cz, https://divadlorb.cz/repertoar/prelet-nad-kukaccim-hnizdem/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.